Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 16:49 - Zülal Güneş Yazdı

Yönetim Birimlerinin Karar Verme Becerisini Doğru Bir Şekilde Kullanmasının Toplum İçin Önemini Açıklayınız

Soru: Yönetim Birimlerinin Karar Verme Becerisini Doğru Bir Şekilde Kullanmasının Toplum İçin Önemini Açıklayınız
Cevap:

Yönetim birimlerinin karar verme becerisini doğru bir şekilde kullanması, en hızlı, en doğru ve en adaletli şekilde karar alabilmeleri için oldukça önemlidir. Karar verme becerisini doğru bir şekilde kullanan bir yönetim birimi sayesinde insanların işleri doğru ve hızlı bir şekilde çözülürken, bu sayede en etkili şekilde ve sorunsuz bir işleyiş sağlanmış olur.

Yönetim Biriminin Kararları Doğru Kullanmasının Önemi 

Yönetim Birimlerinin Karar Verme Becerisini Doğru Bir Şekilde Kullanmasının Toplum İçin Önemini Açıklayınız

Adaletli bir karar verebilmek de yönetim birimleri açısından çok önemlidir. Çünkü kişiler eğer adaletli kararları ne kadar çok görürse kendisini o kadar güvende hissetmekte ve yönetime karşı duyduğu sevgi ve saygı da buna göre artış göstermektedir. Karar verme becerisini doğru bir şekilde kullanan yönetim birimleri sayesinde toplumda mutluluk ve huzurun artması mümkündür.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 173. Sayfa Cevapları E-Kare Yayıncılık  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.