Cevap Yaz
19 Mayıs 2024, 20:29 - Aysel Yazdı

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 182-183-184. Sayfa Cevapları SDR Dikey Yayıncılık

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 182-183-184. Sayfa Cevapları SDR Dikey Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 2. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Ülkemizdeki Farklı Kültürler konusunun yer aldığı 2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 182-183-184 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 182-183-184. Sayfa Cevapları SDR Dikey Yayıncılık

2.Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı 182-183-184. Sayfa Cevapları Ülkemizdeki Farklı Kültürler


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 182 Cevapları SDR Dikey Yayıncılık

Çevrenizde farklı ülkelerden gelen kişiler var mıdır? Varsa bu kişilerle nasıl iletişim kurarsınız?
Cevap: Evet, vardır. Sınıfımda savaş sebebiyle Türkiye’ye göç eden Suriyeli öğrenciler var. Onlarla işaretleşerek iletişim kuruyoruz.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 183 Cevapları SDR Dikey Yayıncılık

Başka ülkelerden ülkemize gelen kişilerin, karşılaşabilecekleri sorunlar nelerdir? Anlatınız.
Cevap: Dil, din, kültür, yaşayız tarzı, giyim tarzı gibi farklılıklarla karşılaşabilir. Bunlara alışmakta zorlanabilirler.


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 184 Cevapları SDR Dikey Yayıncılık

Etkinlik Yapalım

1) Farklı kültürlerdeki insanların kültürleri, alışkanlıkları ve yaşam şekillerindeki farklılıklar neler olabilir? Genel ağdan araştırarak yazınız. Yazdıklarınızı sınıf arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Konuştukları dil, inandıkları din, giyiniş tarzları, yemek kültürleri gibi farklılar bulunur. Aynı zamanda eğitim farklılığı, bayramları gibi farklılıklarda vardır.

2) Herhangi bir nedenle başka bir ülkeye göç ettiğinizi düşününüz. Gittiğiniz ülkede ne gibi zorluklarla karşılaşabilirsiniz? O ülkenin vatandaşı olan kişilerin size nasıl davranmasını isterdiniz? Aşağıdaki noktalı yerlere yazınız.
Cevap: Başka bir ülkeye göç etseydim farklı kültür sorunu, dil, inanış, giyim ve yemek tarzı gibi sorunlarla karşılaşırdım ve gittiğim ülkedeki vatandaşların bana karşı daha hassas ve kibar olmasını isterdim.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.