Hakkımızda

Hakkımızda

17 Ekim 2018 tarihinden itibaren faaliyet gösteren Forum Sınıf internet sitesi, açıldığı günden itibaren internet ortamındaki spam, adeta fabrikadan seri üretim gibi çıkan hazır cevap bilgi kirliliğinin bulunduğu bu platformda özellikle ilkokul ve ortaokul öğrencilerine kaliteli, doğru ve düzenli bir bilgi akışı sağlamayı hedeflemiştir. Tam adıyla “Forum Sınıf: Ders Kitabı Cevapları ve Öğrenci Platformu” içerisinde birden fazla yönetici, editör, içerik sağlayıcı ve sosyal medya görevlileri bulundurduğu için ekip kadrosu fazla ve sürekli olarak genişlemektedir. Bu kadroyu incelemek için sitemizin Künye sayfasını inceleyebilirsiniz. (Künye’yi incelemek için tıklayın.)

Forum Sınıf internet sitesini alanındaki diğer sitelerden ayıran en çarpıcı farkı kalitesi, özgünlüğü ve özenli çalışmasıdır. Tam zamanlı olarak öğrencilere ve velilere yönelik hizmet veren internet sitesi çalışmalarını her geçen gün genişletiyor.


– Öğrencileri kötü etkiliyor muyuz?

Sitenin kuruluş amacı kesinlikle öğrencilerin ödevlerini ellerinden almak değildir. Öğrencilerimizin kitap ödevlerini bitirdikten sonra kontrol edebilmeleri ve okulda fark edeceği hataları evlerinde fark ederek daha başarılı olmalarını sağlamaktır.


– Cevaplar Neden Kısa?

Kitap cevapları kategorisinde açtığımız konularda yer alan soruları genellikle en fazla 2-3 cümle olacak şekilde cevaplandırırız. Bunu ziyaretçilerimiz belirler. Çoğu ziyaretçimiz yani öğrencilerimiz cevapların çok uzun ve çok kısa olmadan yorulmadan yazılabilecek düzeyde olmasını istiyorlar. Bu nedenle bazı öğrenciler uzun cevap isterken aradığını bulamayabiliyor. Bunun için üzgünüz. Kitap cevapları kategorisinde açtığımız konular araştırma gereken uzun sorular dışında genellikle 2 veya 3 cümle civarında olacaktır.


– Yorumlar Neden Onaylanmıyor?

Aslında yorumlar onaylanıyor. Yorumları onaylarken bir kaç kriteri göz önünde bulunduruyoruz.

Bunların başında küfür/hakaret ve argo içeren sözcükler olmaması ve kısa yorumlar gelmektedir.

Bu kriterlerin neden olduğunu ayrı ayrı açıklayalım.

Küfür/hakaret ve argo gibi kötü söz içeren yazıları sitemizde yayınlayarak sitemizi kirletmek istemiyoruz.

Kısa yorumlar ise sitede bir zincirleme yorum silsilesi yarattığı için onaylanmıyor. Biz öğrencilerimizden bizi eleştirmelerini ve hatalarını bize göstermelerini bu sayede kendimizi daha çok geliştirmek isteriz. Bu nedenle kısa olarak yazılan “Teşekkürler, çok güzeldi, site çok güzel” gibi yorumlar onaylanmıyor.

Bu teşekkür sözcüklerinden daha çok konu hakkında fikrinizi belirten uzun yorumlar (10-15 kelime) bekliyoruz.


Diğer sorularınız için e-posta atabilirsiniz.

E-Posta adresim: [email protected] & [email protected]

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.