Cevap Yaz
25 Mayıs 2024, 16:06 - Sena Yazdı

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 117-119-122-123. Sayfa Cevapları Dörtel Yayıncılık

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 117-119-122-123. Sayfa Cevapları Dörtel Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 6. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Dini Bayramlar, Önemli Gün ve Geceler konusunun bulunduğu 6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 117-119-122-123 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerileriniz iyorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 117-119-122-123. Sayfa Cevapları Dörtel Yayıncılık

6.Sınıf Dörtel Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı 117-119-122-123. Sayfa Cevapları Dini Bayramlar, Önemli Gün ve Geceler

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 117 Cevapları Dörtel Yayıncılık

DÜŞÜNELİM

Dinimizde önem verilen ay, gün ve geceler hakkında neler biliyorsunuz?
Cevap: Dinimizde önem verilen ay, gün ve gecelerden; Cuma gününü, Bayram gününü, üç ayları, Mevlit kandili gününü, Berat gecesini, Mirac kandili gününü, Regain kandili gününü, hicri yılbaşını, arefe gününü, aşure gününü biliyorum.


6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 119 Cevapları Dörtel Yayıncılık

ETKİNLİK

Sizin ailenizde ve çevrenizde dinî bayramlar nasıl kutlanıyor? Gözlemlerinizi, düşüncelerinizi ve dinî bayramlarla ilgili bir anınızı aşağıya yazınız.
Cevap:  Ailemde ve çevrem dini bayramlar coşkuyla karşılanır. Hazırlıklar yapılır, ziyaretler edilir, uzaktaki tanıdıklar aranız, kurbanlar kesilir, sabah namazına gidilir, yemekler ve tatlılar yapılır.


6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 122 Cevapları Dörtel Yayıncılık

ETKİNLİK

Çevrenizde kandil geceleri nasıl kutlanmaktadır? Gözlem ve düşüncelerinizi aşağıdaki şemada boş bırakılan yerlere, örneklerden de faydalanarak yazınız.
Cevap:

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 122 Cevapları Dörtel Yayıncılık


6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 123 Cevapları Dörtel Yayıncılık

ETKİNLİK

“Biz onu (Kur’an’ı) Kadir Gecesi’nde indirdik. Kadir Gecesi’nin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir Gecesi bin aydan hayırlıdır. O gecede Rablerinin izniyle melekler ve Ruh (Cebrail), her iş için iner dururlar. O gece esenlik doludur. Ta fecrin doğuşuna kadar.” (Kadir suresi, 1-5. ayetler.) 

Yukarıdaki ayetleri dikkate alarak Kadir Gecesi’nin önemini sınıfınızda arkadaşlarınızla değerlendiriniz ve ulaştığınız sonuçları aşağıya yazınız.
Cevap: Ayetlerde Kadir gecesinin diğer tüm aylardan daha önemli olduğu, Kadir gecesinde Kuran’ı Kerim’in indiği ve dinimizde yerinin çok önemli olduğu anlatılmıştır. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.