Cevap Yaz
8 Mayıs 2024, 22:34 - Aysel Yazdı

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 142-143. Sayfa Cevapları Ferman Yayıncılık

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 142-143. Sayfa Cevapları Ferman Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 4. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Kendi Bütçem konusunun bulunduğu 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 142-143 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 142-143. Sayfa Cevapları Ferman Yayıncılık

4.Sınıf Ferman Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 142-143.Sayfa Cevapları Kendi Bütçem


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 142 Cevapları Ferman Yayıncılık

Hazırlanalım

Bütçemizi planlamak neden gereklidir? Kendi bütçenizi planlarken nelere dikkat edersiniz? Fikirlerinizi söyleyiniz.
Cevap: Bütçemizi planlamak bilinçli bir tüketici olmamız için gereklidir. Kendi bütçemi planlarken önceliğimin ihtiyaçlarım olduğu bir alışveriş listesi hazırlamaya dikkat ederim. Gereksiz harcamalardan kaçınırım.


Söyleyelim

Konuya hazırlanırken harçlığınızı nasıl kullandığımıza ilişkin hazırladığınız metni okuyunuz. Harçlığınızı doğru kullanıp kullanmadığınızla ilgili arkadaşlarınızdan görüş isteyiniz. Ve kendi fikirlerinizi söyleyiniz.
Cevap: Arkadaşlarım ve ben harçlığımı doğru kullandığımı düşünüyoruz. Çünkü gereksiz harcamalardan kaçınarak önceliğimi ihtiyaçlarıma veriyorum.


7.Etkinlik

“Ayağını yorganına göre uzat.” ve “Sakla samanı, gelir zamanı.” atasözlerimizin ne anlama geldiğini örnek olaylar üzerinden defterinize yazınız.
Cevap: Bir keresinde eski bir minderi çöpe atacağım zamana annem bana ”Sakla samanı, gelir zamanı” atasözünü kullanmıştı. Ve bugün o minderi sokaktaki bir kediye yuva yaptık. Annemin ne dediğini o zaman anlamıştım. Ayağını yorganına uzat sözüyle de elimde olan kadarını harcamam gerektiğini haftalık harçlığımı harcarken anlamıştım.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 143 Cevapları Ferman Yayıncılık

8.Etkinlik

Yiğit Efe’nin aylık harçlığı 150 TL’dir. Bu parayı kullanarak Yiğit Efe’nin bir haftalık temel ihtiyaçlarını (yiyecek, kırtasiye vb.) düşünerek aşağıdaki alana bütçesini planlayınız.
Cevap:

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 143 Cevapları Ferman Yayıncılık


Sonraki Konuya Hazırlık

Dünyadaki tüketilebilir tatlı su miktarı ne kadardır? Araştırınız. Araştırma sonuçlarınızı bir rapor hâline getirerek sınıfınıza getiriniz.
Cevap: Dünya üzerinde tüketilebilir tatlı su kaynağı %2’ye yakındır. Ancak tüketilebilir tatlı su kaynaklarının yalnızca %25’i kadarına kadar erişimimiz bulunur. Geri kalanlar Antartika’da ki buzulların içinde bulunmaktadır.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.