Cevap Yaz
5 Ocak 2024, 12:38 - Betül Yazdı

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 159-160-161. Sayfa Cevapları Ferman Yayıncılık

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 159-160-161. Sayfa Cevapları Ferman Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 4. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Sorumluluklarımız konusunun yer aldığı 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 159-160-161 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 159-160-161. Sayfa Cevapları Ferman Yayıncılık

4.Sınıf Ferman Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 159-160-161.Sayfa Cevapları Sorumluluklarımız

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 159 Cevapları Ferman Yayıncılık

Hazırlanalım

Kişi sorumluluk sahibi bir bireydir.” dediğiniz kişiler ne gibi özelliklere sahiptir? Sorumluluk sahibi olmak neden önemlidir? Fikirlerinizi söyleyiniz.
Cevap: Görevlerini yerine getiren insanlar sorumluluk sahibi kişilerdir. Sorumluluk sahibi olmak önemlidir çünkü  hem kendimize hem de  etrafımıza zarar verebilir. 


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 159 Cevapları Ferman Yayıncılık

Aşağıda verilen görselleri inceleyiniz. Temel sorumluluklarımızın neler olduğu ile ilgili fikirlerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Temel sorumluluklarımız kişisel bakıma dikkat etmek, odamızı düzenli tutmak, ders çalışmak gibi sorumluluklarımızdır. 


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 160 Cevapları Ferman Yayıncılık

Söyleyelim

“Yalnızca yaptıklarımızdan değil, yapmadıklarımızdan da sorumluyuz.” sözüyle anlatılmak istenen nedir? Fikirlerinizi söyleyiniz.
Cevap: Sorumluluklarımız bizlerin yaşamını düzenleyen görevlerdir. Temel sorumluluklarımız kendimiz ile alakalı olan durumlardır. Bunlar ders çalışmak, düzenli olmak, kişisel bakıma özen göstermek gibi. Bir de dış dünyada olan yapmadığımız sorumluluklarımız bulunmaktadır. Ortak kullanım alanlarına zarar vermemek, .çevreyi temiz tutmak gibi.


3. Etkinlik

Aşağıda verilen metni okuduktan sonra soruları yanıtlayınız.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 161 Cevapları Ferman Yayıncılık

1. Selin, Gamze ve Deniz neden hayvanların korunmasının tüm insanların sorumluluğu olduğunu düşünmektedir?
Cevap: Çünkü insanlar tarafından korunmaya ihtiyaçları vardır. 

2. Çağatay öğretmenin öğrencileri belediyeye yönlendirmesi yapılan faaliyetin başarısını nasıl etkilemiştir? Çağatay öğretmen sorumluluk sahibi bir birey gibi davranmış mıdır? Fikirlerinizi söyleyiniz.
Cevap: Evet öğretmen sorumluluk sahibi bir birey  gibi davranmıştır. Çünkü hayvanlar için kalıcı ve sağlam çözümler üretmiştir. 


Sonraki Konuya Hazırlık

Okulunuzda hangi etkinlikler gerçekleştirilmektedir? Bir sonraki derse kadar konuyla ilgili olarak gözlem ve ilgililerle (okul yöneticileri, öğretmenler) görüşmeler yapınız. Bunları raporlaştırarak sınıfına getiriniz.
Cevap: 23 Nisan, 29 Ekim, 10 Kasım, 12 Mart, 18 Mart. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.