Cevap Yaz
28 Aralık 2023, 19:20 - Gülsüm Yazdı

8. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 56-58. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

8.Sınıf MEB Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 56-57-58. Sayfa Cevapları Peygamberimizin İnsanı Kötülüklerden Arındırması

8. Sınıf Peygamberimizin Hayatı MEB Yayınları Sayfa 56 Ders Kitabı Cevapları

Sıra Sizde

Allah Resulü’nün (s.a.v.) vefatından sonra eşi Hz. Aişe, “Onun ahlakı nasıldı?” diye soranlara “Siz Kur’an okumaz mısınız? Onun (s.a.v.) ahlakı Kur’an’dı.” diye cevap vermiştir. (Buhârî, Halku ef’âli’l-ibâd, 129.)

Hz. Aişe’nin verdiği bu cevap Kur’an ile Hz. Peygamber’in (s.a.v.) yaşantısı arasında nasıl bir ilişki olduğunu ortaya koymaktadır? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Peygamber Efendimiz(s.a.v.)’in ahlakı Kur’an-ı Kerim’e uygun olduğunu anlıyoruz. Peygamber Efendimiz(s.a.v.) Allah’ın emir ve yasaklarına harfiyen uyduğunu gösteren ve bizim de Kur’an-ı Kerim’i örnek almamızı öğütleyen kıssadır.

8. Sınıf Peygamberimizin Hayatı MEB Yayınları Sayfa 58 Ders Kitabı Cevapları

Sıra Sizde

Sümeyye Öğretmen’in bu sözlerinden Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) İslam’a davet metoduyla ilgili hangi ilkeleri çıkarabiliriz?
Cevap: Güzel ahlak, alçak gönüllülük, vefakarlık ve iyimserlik özellikleri ile dostlarına islam dinini sevdirmiş ve davet etmiştir. Anı zamanda tatlı dilli ve güler yüzlü olmanın etkisini bildiğini gösterir.


Tanımlar ile kavramları örnekteki gibi eşleştiriniz.
Cevap:

8. Sınıf Peygamberimizin Hayatı MEB Yayınları Sayfa 58 Ders Kitabı Cevapları

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.