Cevap Yaz
5 Nisan 2023, 3:02 - Zülal Güneş Yazdı

“Devlet Ana” ve “Devlet Baba” İfadelerini Sizce Niçin Kullanıyoruz?

Soru: “Devlet Ana” ve “Devlet Baba” İfadelerini Sizce Niçin Kullanıyoruz?
Cevap:

“Devler Ana” ve “Devlet Baba” ifadelerini kullanmamızın bir nedeni bulunmakta ve bu ifadelerin her biri devletin farklı bir özelliğini ifade etmektedir. “Devlet Ana” devletin halkı için şefkatli ve koruyucu olduğunu ifade etmek için kullanılmaktadır. “Devlet Baba” ifadesi ise devletin otoriter bir yapı olduğunu ifade etmek için kullanılmaktadır.

“Devlet Ana” ve “Devlet Baba” Kelimelerini Neden Kullanıyoruz

“Devlet Ana” ve “Devlet Baba” İfadelerini Sizce Niçin Kullanıyoruz?

Devlet Ana, devletin merhametli ve herkese kucak açan yönünü ele alan bir ifade olurken, Devlet Baba ifadesi, halkını koruyup, kollayan ve onları gözeten bir yönden ele alan bir ifadedir. Bu iki ifade de aslında devletin halkına karşı sahip olduğu sorumlulukları ifade etmektedir ve oldukça önemlidirler.

4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı 94. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.