Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 15:33 - Zülal Güneş Yazdı

Devletimizin kimsesiz çocuklara sahip çıkması onun hangi özelliğinin bir sonucudur? Neden?

Soru: Devletimizin kimsesiz çocuklara sahip çıkması onun hangi özelliğinin bir sonucudur? Neden?
Cevap: Devletimizin kimsesiz çocuklara sahip çıkması, sosyal devlet ilkesinin bir sonucudur. Sosyal devlet ilkesi, devletin vatandaşların sosyal güvenliğini ve refahını korumakla yükümlü olduğunu belirtir.

Kimsesiz Çocukların Bakımını Yapan Devletin Özelliği Nedir?

Devletimizin kimsesiz çocuklara sahip çıkması onun hangi özelliğinin bir sonucudur Neden

Sosyal devlet ilkesi, devletin vatandaşların sosyal güvenliğini ve refahını korumakla yükümlü olduğunu belirtir. Bu bağlamda, kimsesiz çocuklar gibi savunmasız ve korunmaya muhtaç olan kesimlere destek sağlamak da sosyal devlet ilkesinin bir gereğidir.

Devletimizin kimsesiz çocuklara sahip çıkması, çocukların temel haklarını koruma, eğitim ve sağlık hizmetlerine erişim sağlama, koruyucu ve önleyici tedbirler alarak çocukların güvenliğini sağlama gibi konularda sorumluluk üstlenmesi anlamına gelir. Devlet, çocukların bakımı ve korunması için yasal düzenlemeler yaparak, çocuklara yönelik ihlallerin önlenmesi ve gerektiğinde cezalandırılması için hukuki düzenlemeler yapar.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 203. Sayfa Cevapları Ekoyay Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.