Cevap Yaz
4 Ocak 2024, 16:45 - Zülal Güneş Yazdı

İnternet Kullanımı Gençler İçin Yararlı Mıdır, Zararlı Mıdır?

Soru: İnternet Kullanımı Gençler İçin Yararlı Mıdır, Zararlı Mıdır?
Cevap: İnternet kullanım şekline göre yararı ve zararı değişmektedir. Bilgi edinmek, haberleşmek için kullanıldığı zaman yararlıdır. Fakat bu boş şekilde geçirilen zaman döndüğünde ise zararlı olur.

İnternet Günümüzde Gençleri Nasıl Etkilemektedir?

İnternet Kullanımı Gençler İçin Yararlı Mıdır, Zararlı Mıdır?

Şu anda geliştirilmekte olan birçok teknolojik araç gitgide küçülüyor, ancak çok önemli işlevleri yerine getiriyorlar. Her zamankinden daha küçük cihazlar, büyümelerini birçok yönden İnternet’e borçludur. Çünkü internet, uzak yerlerde depolanan bilgi miktarını ve yapılan işlemleri artırmıştır. Bu nedenle günümüzde geliştirilen teknolojik araçların çoğu internet altyapısından yararlanmaktadır. Bu da günümüz internet teknolojisini vazgeçilmez kılmıştır.

İnternet her geçen gün hayatımızı daha fazla işgal ediyor ve ona ayırdığımız zaman ve etkileşimler artıyor. İnternetin toplumsal ve bireysel yaşama devrim niteliğindeki katkısının yanı sıra olumsuz yönleri de gün yüzüne çıkmıştır. Özellikle insanların sosyal medyaya gereğinden fazla önem vermesi ve günün büyük bir bölümünü sosyal medya üzerinde geçirmeye çalışması sosyal ilişkileri zayıflatmakta ve daha edilgen bir yaşama yol açmaktadır. Ama özel hayatın mahremiyeti ve toplumun ahlaki ilkeleri de çöktü.

7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 256. Sayfa Cevapları Özgün Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.