Cevap Yaz
5 Nisan 2023, 3:17 - Zülal Güneş Yazdı

Özgürlüğün Sınırları Var Mıdır? Açıklayınız.

Soru: Özgürlüğün Sınırları Var Mıdır? Açıklayınız.
Cevap:

Özgürlüğünde bir sınır bulunmaktadır. Benim özgürlüğümün başladığı yerde senin özgürlüğün biter cümlesi herkesçe bilinmektedir. Bireylerin sahip olduğu özgürlükler ve sorumluluklar birbirleriyle ilişki içindedir. Bu nedenle sorumlulukları yerine getirme söz konusu olduğunda kişilerin özgürlükleri sonlanmaktadır.

Sınırsız Özgürlük Var Mıdır?

Özgürlüğün Sınırları Var Mıdır Açıklayınız

Kişilerin yasalarla korunan özgürlükleri sorumlulukları ile çatışma gösterdiğinde sınırlanmaktadır. Aynı zamanda başkalarının özgürlüğünü kısıtlayacak alanlarda da özgürlükler sınırlandırılmaktadır. Bu nedenle sınırsız bir özgürlükten bahsetmek mümkündür.

Bu nedenle de kişilerin birbirlerine karşı saygılı davranması ve özgürlüklerini de koruma altına alması hakların ve sorumlulukların net olarak bilinmesi ile sağlanmaktadır.

4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı 43. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.