Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 15:04 - Furkan Yazdı

Tasarruflu Olmak Aile Bütçesine Nasıl Katkı Sağlar? Söyleyiniz.

Tasarruflu Olmanın Aile Bütçesine Katkısı Nedir?

Soru: Tasarruflu Olmak Aile Bütçesine Nasıl Katkı Sağlar? Söyleyiniz.
Cevap: Tasarruflu olmak aile bütçesine yeni bir gelir kazandırır. Günlük hayatta birçok yere harcama yapılır. Bu elektrikten suya, giyim malzemelerinden yeni elbiselere kadar oldukça çeşitlidir. Tasarruflu olmak daha az para harcanmasına, elde daha fazla kalmasına yardımcı olur.

Tasarruflu Olmak Aile Bütçesine Nasıl Katkı Sağlar Söyleyiniz.

Örnek olarak tüketilmeyecek şeyleri satın almak gereksiz yere bütçenin tüketilmesine neden olur. Kimse yemeyeceği için çöpe atılacak, böylece israf edilecektir. Kullanılmayan elektriklerin boşa yanması, suyun boş yere aksaması da aile bütçesinden daha fazla çıkmasına sebep olur.

Giysi malzemelerinin güzel ve özenli kullanılmaması da sık sık kıyafet almaya sebep olur. Böylece aile bütçesi zarar görür. Gerekli olan şeylere para ayırmak zorlaşır.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 88. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.