Cevap Yaz
1 Mart 2023, 16:55 - Furkan Yazdı

Yaşlı İnsanlar, Hangi Durumlarda Yardıma İhtiyaç Duyarlar?

Yaşlı İnsanlar Ne Zaman Yardıma İhtiyaç Duyarlar?

Soru: Yaşlı İnsanlar, Hangi Durumlarda Yardıma İhtiyaç Duyarlar?
Cevap: Yaşlılık yürümeyi de yavaşlatır. Bu sebeple karşıdan karşıya geçerken trafik sorunları yaşanabilir. Bunları önlemek, potansiyel kazaların önüne geçebilmek için onlara yardım edilmeli, daha hızlı ve güvenli bir şekilde karşıya geçmesi sağlanmalıdır.

Yaşlı İnsanlar, Hangi Durumlarda Yardıma İhtiyaç Duyarlar

Yaşlı insanlar çoğu konuda yardıma ihtiyaç duyar. Yaşlıların vücut direnci ve güçleri azaldığı için merdiven çıkmada zorlanabilir. Bu nedenle onlara yardım etmek, inme/çıkmayı daha kolay bir hale getirmemiz gerekir.

Ayrıca basamağı yüksek olan otobüslere bazı yaşlı insanlar adım atamayabilir. Bu gibi durumlarda ellerinden tutulmalı, basmaları sağlanmalıdır. Uzun süre ayakta durmak da güç hale geleceği için yer de verilmelidir. İnsanların zaman içerisinde yaşlanacağı, bu duruma herkesin geleceği hatırlanmalıdır.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 91. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.