Cevap Yaz
19 Ekim 2023, 0:56 - Zülal Güneş Yazdı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 36-38. Sayfa Cevapları TUNA Yayıncılık

3.Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 36-38. Sayfa Cevapları TUNA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 3. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Okulumuz Hepimizindir konusunun bulunduğu 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 36-38 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 36-38. Sayfa Cevapları TUNA Yayıncılık

3.Sınıf TUNA Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı 36-38. Sayfa Cevapları Okulumuz Hepimizindir

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 36 Cevapları TUNA Yayıncılık

Okulumuzdaki araçları, elektriği ve suyu kullanırken nelere dikkat ederiz?
Cevap: Okulumuzda bulunan araçları, suyu ve elektriği kullanırken israf etmemeye, zarar vermemeye dikkat ederiz. Su ve elektriği gereksiz yere harcamamalıyız. Aynı zaman da araçlara zarar vermemeliyiz. Çünkü bu araçlar ortak kullanım alanındadır. Bizden başka öğrencilerde bu araçları kullanmaktadır.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 38 Cevapları TUNA Yayıncılık

ETKİNLİK YAPALIM

1) Aşağıdaki resmi inceleyelim. Resimdeki olayı bir arkadaşımız yapsaydı ona nasıl tepki verirdik? Okul kaynaklarını korumak için ona ne tür önerilerde bulunurduk? Önerilerinizi noktalı alana yazalım. 
Cevap: Bu olayı bir arkadaşım yapsaydı yaptığının yanlış olduğunu okul araçlarına zarar vermememiz gerektiğini anlatırdım. Okul kaynaklarını korumak için zarar vereceğimiz yerlerde oyun oynamamalıyız. Aynı zaman da zarar verecek davranışlardan kaçınmalıyız. 

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 38 Cevapları TUNA Yayıncılık


2) Okulumuzdaki kaynakları tasarruflu kullanmamız gerektiğini arkadaşlarımıza hatırlatalım. Bunlar için özgün önerilerde bulunalım. Aşağıda verilen örneklerdeki gibi etiketler ve sloganlar hazırlayalım. Etiketlerimizin ve sloganlarımızın olduğu kartonları sınıfımızda ve okulumuzda uygun yerlere asalım.
Cevap:

Boşa Akan Her Su Damlası Dünyanın Sonunu Yaklaştırır
Açık Gördüğümüzde Lambaları Kapatalım Hemen Işıkları


Okul kaynaklarını etkili ve verimli kullanmak için neler yapmalıyız? Örneklerle açıklayalım.
Cevap: Okul kaynaklarını etkili ve verimli kullanmak için ilk olarak öğrencileri bilinçlendirmemiz gerekir. Açık gördüğümüz çeşmeleri ışıkları kapatmamız gerekir. Aynı zaman da okul araç gereçlerine zarar verenleri uyarmalı ve uymamaları durumunda ceza vermeliyiz. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.