Cevap Yaz
31 Ekim 2023, 18:41 - Zülal Güneş Yazdı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 39-41-42. Sayfa Cevapları TUNA Yayıncılık

3.Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 39-41-42. Sayfa Cevapları TUNA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 3. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Mesleklerin Yaşamımızdaki Yeri konusunun bulunduğu 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 39-41-42 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 39-41-42. Sayfa Cevapları TUNA Yayıncılık

3.Sınıf TUNA Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı 39-41-42. Sayfa Cevapları Mesleklerin Yaşamımızdaki Yeri

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 39 Cevapları TUNA Yayıncılık

Çevremizde hangi meslek çalışanları var? Söyleyelim.
Cevap: Çevremde birçok meslekten çalışan tanıdığım vardır. Öğretmen, bilgisayar mühendisi, mimar, harita mühendisi, kasap, hemşire, doktor, yazılım mühendisi, harita teknikeri gibi meslek çalışanları bulunmaktadır. 


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 41 Cevapları TUNA Yayıncılık

ETKİNLİK YAPALIM

1) Resimde verilen mesleklerin hangi ihtiyaçlarımızı karşıladığını ve özelliklerini araştıralım. Edindiğimiz bilgileri noktaları yerlere yazalım. 
Cevap:

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 41 Cevapları TUNA Yayıncılık

Mobilyacılık: Mobilyacılık evlerimizde bulunan dolap, koltuk gibi eşyaların yapımını sağlayan bir meslektir. Onlara şekiller vererek boyutlarını ayarlayıp yepyeni önümüze gelmesini sağlayan bir meslek grubudur. 

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 41 Cevapları TUNA Yayıncılık

Diş Hekimliği: Diş hekimi dişlerimizin sağlığını kontrol eden bir doktordur. Diş hastalığı olduğu zaman buna çözüm bulan ve daha sağlıklı olması için işlem yapan bir meslektir. 


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 42 Cevapları TUNA Yayıncılık

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 42 Cevapları TUNA Yayıncılık

Kasaplık: Kasap, yemeklere koyduğumuz etlerin kesimini sağlayan bir meslektir. Etleri taze olarak ayarlayıp sağlıklı bir şekilde tüketmemizi sağlayan bir meslektir. 


2) İlgimizi çeken mesleklere ilişkin bir araştırma yapalım. Araştırmamızın sonucunda ulaştığımız bilgilerden yararlanarak bu mesleklerden birinin özelliklerini aşağıdaki noktalı alana yazalım.
Cevap: İlgimi çeken meslek: Şehir Bölge Planma bu mesleğin ilgimi çekmesinin nedeni ilk olarak bir şehir kurumu için plan çizerek istediği şekilde ve bir düzen doğrultusunda ayarlayarak yepyeni bir şehir kurmasını çok beğendim. Bundan dolayı meslek ilgimi çekti. 


Bir yakınımızın mesleğinin adını söyleyelim. Bu mesleğin özelliklerini anlatalım. 
Cevap: Yakınımın mesleği polistir. Sokaklarda bizlerin rahat uyumasını sağlayan 12 saat çalışan gece ve gündüz olarak nöbetleşerek  çalışılan bir meslektir. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.