Cevap Yaz
17 Nisan 2024, 17:32 - Saniye Yazdı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 153-155 Cevapları MEB Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 153-155 Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 3. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Çevremizdeki Güzellikler konusunun yer aldığı 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 153-155 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplaral ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 153-155 Cevapları MEB Yayınları

3.Sınıf MEB Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı 153-155 Sayfa Cevapları Çevremizdeki Güzellikler

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 153 Cevapları MEB Yayınları

DÜŞÜNELİM

• Yüksek sesle konuşmalar yapan kişi ne anlatıyor olabilir?
Cevap: Yüksek sesle konuşan kişi orada bilgi veren kişidir. o yer hakkında turistlere bilgiler veriyordur. 

• Yüksek sesle konuşmalar yapan kişinin gösterdiği yerin özellikleri neler olabilir?
Cevap: O yerin hangi tarihten geldiği, turistlik özelliklerini, kim tarafından neden yapıldığı hakkında bilgiler veriyordur.

• Dinleyiciler hangi amaç için orada bulunuyor olabilir?
Cevap: Dinleyiciler merak ettikleri tarihi ve turistik yeri görmeye gelmişlerdir ve merak ettikleri bu yer için meraklarını gidermek için oradadırlar. 


KEŞFEDELİM

• Sıra arkadaşınızla 2 kişilik grup oluşturunuz. Aşağıdaki uygulama adımlarını gerçekleştiriniz.
• Uzak bir şehirden bir arkadaşınızın misafir olarak geleceğinin haberini aldınız.
• Yaşadığınız yerde misafirinizi gezdirmek için nerelere götürürsünüz? Gezmeyi planladığınız yerleri aşağıdaki güzergâh üzerinde en yakından en uzağa doğru yazınız.
Cevap: 

3.-Sinif-Hayat-Bilgisi-Ders-Kitabi-Sayfa-153-Cevaplari-MEB-Yayinlari 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 153-155 Cevapları MEB Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 155 Cevapları MEB Yayınları

UYGULAYALIM

• Daha önce araştırdığınız yakın çevrenizdeki tarihî, doğal, turistik yerleri ve özelliklerini arkadaşlarınızla paylaşınız. Araştırmanızla ilgili edindiğiniz bilgileri boş alanlara uygun şekilde yazınız. 
Yakın Çevremde Yer Alan Tarihî, Doğal ve Turistik Yerler:
Cevap:

  • Ayasofya Müzesi: Yapıldığı dönemden itibaren yaklaşık bin yıl boyunca dünyanın en büyük katedrali unvanına sahip olmuştur. Günümüzde yüzölçümü bakımından dördüncü sırada gelmektedir.
  • Galata Kulesi : Zeminden çatısının ucuna kadar olan yüksekliği 62,59 m’dir. Kayalık ve killi şistli bir zemin üzerinde yer alan yapının temeli masif taşlıdır. Romanesk tarzında yapılmıştır.
  • Yerebatan Sarnıcı: Uzunluğu 140 metre olan Yerebatan Sarnıcı’nın genişliği 70 cm olup yüksekliği ise 8 metredir. Sarnıcın içerisinde 80.000 metreküp su bulunuyor.
  • Mısır Çarşısı: Mısır Çarşısı, Yeni Camii’nin gelirinin bir kısmını karşılamak amacıyla 1660 yılında Valide Sultan tarafından yaptırılmıştır.
  • Kız Kulesi: Kule Osmanlı ve Bizans mimari yapım tarzına sahiptir. Kız Kulesinin yüksekliği tam olarak 80 arşın olarak bilinmektedir.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.