Cevap Yaz
24 Ocak 2024, 10:45 - Zülal Güneş Yazdı

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 40-42. Sayfa Cevapları Morapofset Yayıncılık

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 40-42. Sayfa Cevapları Morapofset Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 4. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Taşıtlara Biniş, Taşıtlardan İniş ve Taşıtlarda Yolculuk Kuralları konusunun yer aldığı 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 40-42 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 40-42. Sayfa Cevapları Morapofset Yayıncılık

4.Sınıf Morapofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı 40-42. Sayfa Cevapları Taşıtlara Biniş, Taşıtlardan İniş ve Taşıtlarda Yolculuk Kuralları

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 40 Cevapları Morpaofset Yayıncılık

Hazırlanalım

1. Otomobil, otobüs veya okul servisine binerken aracın hangi tarafındaki kapısını kullanıyorsunuz? Nedenini açıklayınız.
Cevap: Otomobil, otobüs veya okul servisine binerken sağ tarafındaki kapısını kullanıyorum. Sağ taraftaki kapı kaldırıma bakan kısım olduğu için bu kısmı kullanıyorum. Otobüs ve okul servislerinde binerken ön kapıyı kullanıyorum. Çünkü servis ve otobüsten inecek yolcular arka kapıyı kullanacakları için oluşabilecek karışıklık ve kazaları önlemek amacı ile ön kapıyı kullanıyorum. 

2. Aşağıdaki resimleri inceleyiniz. Bu resimlerde gördüğünüz yanlış davranışlar nelerdir? Bu davranışların doğruları nasıl olmalıdır?
4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 40 Cevapları Morpaofset Yayıncılık
Cevap:  İlk görselde inerken kaldırım tarafındaki kapıyı kullanması gerekir. İkinci görselde araçtan inmek için aracın kaldırıma yaklaşması gerekir. Üçüncü görselde ise otobüse binerken ön kapının kullanılması gerekir 


4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 42 Cevapları Morpaofset Yayıncılık

Çalışma Zamanı

1. Aşağıdaki resimleri inceleyiniz. Resimlerdeki doğru ve yanlış davranışlar nelerdir? Açıklayınız.
4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 42 Cevapları Morpaofset YayıncılıkCevap: İlk resimde ayakta dururken bir yere tutunmayan adamın tutunması gerekir. Ayrıca çocuklardan biri pencereden dışarı bakmaya çalışmaktadır. Diğer çocuk koltuklara zarar vermektedir. Bunlar yanlış davranışlardır. İkinci görselde doğru davranışlar sergilenmiştir. Herkes oturmaktadır. Ayakta duran kişiler tutunmaktadır. 

2. Aşağıdaki resimleri inceleyiniz. Taşıtlara biniş ve taşıtlardan iniş kurallarına uygun davranışları gösteren resimlerin altındaki kutucuğa “✓” işareti, uygun olmayan davranışları gösterenlerin altındaki kutucuğa “X” işareti koyunuz. Uygun olmayan davranışların sebep olacağı durumları söyleyiniz.
Cevap:

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 42 Cevapları Morpaofset Yayıncılık


Öğrendiklerimizi Değerlendirelim

1. Taşıtlara tam durmadan binip inmenin sebep olacağı tehlikeler nelerdir?
Cevap: Taşıtlara tam durmadan binip inmek düşmemize, yaralanmamıza veya sakat kalmamıza neden olabilir. 

2. Yolculuk sırasında sürücüyü meşgul etmenin yaratacağı tehlikeler nelerdir?
Cevap: Yolculuk sırasında sürücüyü meşgul etmek kazaya sebebiyet verebilir.

3. Toplu taşıma araçlarında seyahat ederken rahatsız olduğunuz davranışlar nelerdir?
Cevap: Toplu taşıma araçlarında seyahat ederken rahatsız olduğum durumlar yüksek sesle konuşulması, sürücünün dikkatinin dağıtılması, yaşlılara yer verilmemesi gibi durumlar rahatsız etmektedir. 

4. Toplu taşıma araçlarına verilen zararları önlemek için neler yapılabilir?
Cevap: Toplu taşıma araçlarına verilen zararları önlemek için zarar veren kişileri uyarmamız gerekir. Zararı önlemek için para cezası getirebilir. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.