Trafik Güvenliği Ders Kitabı

Trafik Güvenliği Ders Kitabı yalnızca 4. sınıfta öğrencilere sunulan ve temel trafik bilgisi kazanımlarının bulunduğu, öğrenciyi trafikteyken daha bilinçli hale getirmek amacıyla öğrencilere okutulan bir derstir.
Trafik Güvenliği dersi son derece önemlidir. Bu ders sayesinde öğrenciler küçük yaşlardan itibaren trafik güvenliği konularında bilgi sahibi olurlar. Trafik güvenliği konularından bilgi sahibi olarak hem kendilerinin hem de gelecekte başkalarının güvenliğini sağlamış olurlar. Trafikte nelere dikkat etmeleri gerektiğini ve nerelerde nasıl davranmaları gerektiğini öğrenirler. Trafik Güvenliği dersi sayesinde öğrencilerde trafik güvenliği bilinci oluşturulur. Gelecekte bu öğrenciler trafik kuralları konusunda daha duyarlı bireyler olarak yetişirler. Ayrıca bu ders sayesinde trafikte ilk yardım konularında öğrenciler temel bilgiler edinirler ve trafik akışında tehlike yaratabilecek hareketlerden sakınmayı öğrenirler.


Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları

Trafik Güvenliği dersi ilkokul yıllarında verilen bir derstir. 4.sınıfta müfredata eklenmektedir. 4.sınıf öğrencileri Trafik Güvenliği dersi sayesinde yardımsever, sorumluluk sahibi ve çevresine saygılı bireyler olma alışkanlıkları ve değerlerini de edinirler. Bu ders sayesinde henüz ilkokul çağında olmalarına rağmen gelecekte trafik yaşantısında nasıl davranmaları gerektiği, başkalarının haklarına saygı duyma alışkanlığı gibi yetkinlikler edinirler. Trafik Güvenliği dersi esnasında Trafik Güvenliği ders kitabı kullanılmaktadır. Trafik güvenliği kitabı görselleştirmeleri, interaktif çalışma sayfaları ve içerdiği kıymetli bilgiler ile öğrencilere bu dersi en iyi şekilde öğreterek bu derste başarılı olmaları ve trafik kurallarına duyarlı bireyler olarak yetişmeleri için çok önemlidir. Öğrenciler trafik güvenliği derslerine, 4.sınıf trafik güvenliği ders kitabı ile çalışabilirler. Öğrencilerin trafik güvenliği derslerinde kazandığı değerler ve alışkanlıklar ortaokula geçiş aşamasında oldukça önemlidir. Ortaokul yılları ilkokul yıllarına kıyasla daha ciddi bir eğitim sürecidir. Bu nedenle trafik güvenliği konusundaki bu temel bilgilerin ilkokul yıllarında öğrenilmesi oldukça önemlidir. 4.sınıf öğrencileri ortaokula geçmeye en yakın öğrenciler olduğu için topluma gelecekte faydalı olacak bireyler olarak yetiştirilmelidirler. 4.sınıfın eğitim hayatındaki yeri bu nedenle önemlidir.


Trafik Güvenliği Cevapları

Ortaokul yıllarında eğitim ilkokul hayatında alınan eğitime göre daha zor ve yoğundur. Bu nedenle öğrencilerin ilkokul yıllarında ortaokul yıllarının ciddi eğitimine hazırlanmaları gerekir. 4.sınıf öğrencilerin ilkokul yıllarındaki son basamağı olduğu için onları ortaokula hazırlayan en son aşamadır. Bu amaçla 4.sınıfta verilen derslerin önemi ortaokul eğitiminin daha başarılı geçmesi için önemlidir. Trafik güvenliği dersi de bu aşamada işlevsel bir derstir. Çünkü bu ders ile öğrenciler başkalarının haklarına saygılı davranmayı öğrenirler ve sorumluluk, yardımseverlik gibi değerler kazanırlar.

Trafik güvenliği dersinden ve öneminde bahsetmişken bu dersin kitabından da bahsetmeliyiz. Öğrencilerin trafik güvenliği ders kitabı ile daha başarılı olurlar ve kalıcı sonuçlar elde ederler. 4.sınıf trafik güvenliği ders kitapları bu aşamada önemlidir. Öğrenciler bu ders kitabı ile derslerine çalışarak daha başarılı olurlar. Bu sayede sorumluluk bilinci yüksek, çevresine saygılı, kendi haklarını bilen ve başkalarının haklarına da saygı duyan ve koruyan, yardımsever bireyler olurlar. Ders kitapları başarı açısından büyük öneme sahiptir. Odaklanmış bir şekilde ders kitaplarına çalışan öğrenciler, bu derslerde daha başarılı olurlar ve derslerini daha iyi bir şekilde kavrarlar. Bu ise sınav sonuçlarına yansır ve sınavları daha başarılı olur. 4.sınıf öğrencileri de artık sınavların ve derslerin önemi kavramış ve bu bilinci edinmiş yaştadırlar. Bu nedenle ders kitaplarına da ilgi duyarlar. Trafik güvenliği ders kitabı da öğrencilerin ilgisini çekmek için özenle hazırlanan bir kitaptır. Trafik güvenliği kitabı ile öğrenciler, bu derslerinde daha başarılı olurlar.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabına Nasıl Çalışmalıyız?

4.sınıf öğrencileri artık okul hayatına çoktan alışmış ve kendilerini ortaokula hazırlamaktadır. 4.sınıf ilkokuldan ortaokula geçişte önemlidir. 4.sınıf trafik güvenliği kitabı kullanan öğrenciler bu kitabın cevaplarını da merak etmektedir. Ders kitabı cevapları önemlidir çünkü öğrenciler hangi sorularda veya konularda hatalı olduklarını bu şekilde bulabilirler. Ders kitabında yer alan sorularda hatalı oldukları soruları bularak o konulardaki eksikliklerini kapatabilir ve derslerde daha başarılı olabilirler. Forumsinif.com sitemiz de 4.sınıf trafik güvenliği cevapları bulunmaktadır. Buna benzer pek çok içerik yayınlanan sitemizi takip eden öğrenciler trafik güvenliği dersi için de konuları pekiştirme ve konuyu ayrıntılı bir şekilde irdeleme fırsatına sahip olurlar. Sitemizde buna benzer pek çok kaynak bulunmakta olup öğrencilerimiz derslerinde başarılı olmak için bu yayınları takip edebilirler.

Ders kitapları uzman komisyonlar tarafından hazırlanan kaynaklardır. Ders kitaplarının hazırlanmasında uzun süren çalışmalar yapılır ve bakanlığın belirlediği konular etrafında öğrencilerin iyi bir eğitim alabilmesi için uğraşılır. Öğrencilerin derslerinde daha başarılı olması için hazırlanan ders kitapları yoğun çalışmalar sonucunda ortaya çıkar. Ders kitaplarının içerik yönünden de kaliteli olması gerekir. Forumsinif.com sitemiz, ders kitaplarının kontrolü amacıyla sayısız çalışmalar yapmaktadır. En iyi, kaliteli ve en yararlı ders kitaplarının öğrencilere sunulması için birçok kaynaklarımız mevcuttur.

Öğrencilerin ders kitabına çalışma sıklığı iyi bir ders kitabı kadar önemlidir. Alınan ve çalışılmayan, bir köşede bırakılan ders kitaplarının faydası olmaz. Ders kitapları odaklanarak çalışılması gereken kaynaklardır. Sıkı ve odaklı çalışma sağlanması için ders kitapları hazırlanırken bazı çalışmalar yapılmaktadır. Bu amaçla ders kitapları tasarım, kalite gibi faktörlere dikkat edilerek hazırlanır. Bu sayede 4.sınıf öğrencileri de kitaba karşı ilgi duyarlar ve daha istekli bir şekilde sıkı ve odaklanarak çalışırlar. Kötü tasarlanan ve içeriği iyi olmayan bir ders kitabına öğrencilerin çalışma isteği gelmez. Böyle olan kitaplar öğrencilere hitap edemediği için öğrencilerin de o dersten soğumasına ve başarısız olmasına neden olabilir. Trafik güvenliği kitabı da iyi tasarlanmış ve içerisinde eğlenceli kısımlar bulundurarak hem öğreten hem de eğlendiren bir kitaptır. Bu da 4.sınıf öğrencilerinin trafik güvenliği dersine karşı daha ilgili ve kitabına da odaklı çalışmalarını sağlar.

Trafik Güvenliği
Forum Başlıkları
Tarih
24 Şubat 2020 23:59
yazan: Beyza Sultan
5
Yolun karşısına geçmek için yaya geçidi, üst geçit, alt geçit gibi yayaların güvenli olarak yoldan g...
29 Ocak 2020 16:16
yazan: Enes
1
Çok güzel ellerinize sağlık sizin sayenizde derslerimi çok iyi anlıyorum.Sınnav oldum ve sizin sayen...
25 Şubat 2020 12:00
yazan: Gülsüm
1
28 Ocak 2019 16:00
yazan: Furkan
2
Çok teşekkür ederim buradan hep sınavlarıma çalışıyorum ?❤️ 100/100...
29 Ocak 2019 00:00
yazan: Furkan
4
[…] 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 33 Cevapları Semih Ofset SEK Yayınları 2022-20...
07 Mart 2023 00:00
yazan: Furkan
3
Sizi çok seviyorum iyiki varsınız ödevlerime çok yardımcı oluyorsunuz çok teşekkür ederim ❤️❤️❤️❤️❤️...
04 Ekim 2019 23:59
yazan: Gülsüm
2
Abi bu siteyi kim yaptıysa eline sağlık ya çok iyi yapmışsınız ???...
08 Mart 2023 00:00
yazan: Furkan
3
29 Ocak 2019 20:00
yazan: Furkan
4
Yanii fena olmamış.İşime yaradı ama daha detaylı anlatsanız daha iyi olurdu.Yani mesela sayfa 29'dak...
30 Eylül 2019 09:32
yazan: Gülsüm
1
29 Ocak 2020 15:28
yazan: Enes
9
Gerçekten hoca gibi siniz ve fikriniz böyle çok güzel forumsinif.com sizi çok teşekkür ediyorum sizd...
29 Ocak 2019 16:00
yazan: Furkan
2
07 Mart 2023 09:52
yazan: Zülal Güneş
0
29 Ocak 2019 12:00
yazan: Furkan
3
Motorlu araçlar trafikte kaza yapabiliyorlar. Bu tarz kaza durumlarında ambulans gelene kadar yarala...
31 Ocak 2020 11:43
yazan: Furkan
1
Dikkatimizi çekmesi ve karıştırılmaması için.Bazı renklerin anlamları vardır bunlar da genelde tehli...
26 Eylül 2019 11:51
yazan: Furkan
1
Bu sayfa bana cevapları kontrol etmeme çok yardımcı oluyor ve bu sayfa sayesinde tüm yanlışlarımı dü...
27 Haziran 2019 13:45
yazan: Furkan
3
Bayıldım bu arada ben daha 10 yaşındayım saolun hocam kızmiyacak zaaaa...
29 Haziran 2019 16:36
yazan: Furkan
4
112 Acil Çağrı Merkezi gereksiz yere aranarak meşgul edilirse gerçekten aciliyeti olan bir durumun ö...
24 Şubat 2023 02:02
yazan: Zülal Güneş
1
trafikte neden emniyet kemeri kullanırız acaba arkadaşlar cevabı hızlı gönderin lütfen hemen çünkü ş...
05 Ekim 2019 02:19
yazan: Gülsüm
2
Toplu taşıma araçlarının kirletilip yıpratılması önemli bir konu olan hijyen konusunu olumsuz yönde...
24 Şubat 2023 02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Trafik kazalarının önlenebilmesi için alınması gereken önlemler çok fazladır. Her şeyden önce trafik...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Yolcular toplu taşıma araçlarında her şeyden önce şoförü rahatsız etmemelidir ve şoförün dikkatini d...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Trafik güvenliğini olumsuz etkileyen davranışlar arasında yayaların ve sürücülerin trafik kuralların...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Yolcuların kurallara uymaması trafik akışını ve trafik güvenliğini olumsuz yönde etkiler. Sadece sür...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Metrodan inen insanlara öncelik verilmesi kargaşanın önüne geçer. Eğer inen insanlara öncelik verilm...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Trafik kurallarına uymayan kişiler başkalarının trafik güvenliğini oldukça kötü halde etkilemektedir...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Okul servislerini kullanan öğrencilerin camları sonuna açmaması gerekmektedir. Açık camlardan elleri...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Üzeri açık taşıtlarda veya yük üzerinde yolculuk yapılması halinde trafik güvenliği ve can güvenliği...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Trafikte sabırlı ve saygılı olmak trafik güvenliğini olumlu yönde etkiler. Sakin kalırsak fevri şeki...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Trafik kurallarına herkes uymalıdır. Sadece araç kullananlar değil yayalarda bu kurallara uyarak har...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Trafikte saygılı, sabırlı ve sorumlu davranmak trafik güvenliğini olumlu yönde etkiler. Her ne olurs...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Trafik kurallarına uyulursa kaza yapılmaz ve toplum huzuru bozulmaz. Ama kurallara uyulmazsa kazalar...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Trafik kazaları sadece araçların birbirine çarpması veya bir aracın bir yayaya çarpması haline gerçe...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Solunum yolu her zaman açık olmalıdır. Solunum yolu insanın yaşamasını sağlayan şeydir. Nefes alamad...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Hafif yaralanmalarda yapılması gereken şeylerin başında yaralının yarasına göre uygun madde ile bölg...
02:02
yazan: Zülal Güneş
1
İlk yardım eğitimi alan insanlar ilkyardım müdahalesinde bulunmalıdır. Bu eğitim alınmadığı takdirde...
02:02
yazan: Zülal Güneş
1
Her yaralanmada 112 acil servisin aranarak yardım istenmesi doğru bir şey değildir. Çok ufak yaralan...
02:02
yazan: Zülal Güneş
1
İlk yardım eğitimi almamış kişiler kaza yerinde ilk olarak ambulansı aramalıdır. Ambulans gelene kad...
02:02
yazan: Zülal Güneş
1
Trafik kurallarına uyarak yaşamak oluşabilecek kazaların önüne geçilip büyük zararların önüne geçmem...
02:02
yazan: Zülal Güneş
1
Toplumda trafik bilinci ve güvenliğinin gelişmesi için daha sık eğitimler verilmelidir. Kurallara mu...
02:02
yazan: Zülal Güneş
1
Trafik güvenliğinin sağlanması için yolcular mutlaka trafik kurallarına uymalıdırlar. Emniyet kemerl...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Trafikte yolcuların emniyet kemeri takması, sürücüye saygı gösterip konuşmaması, çocuklar için uygun...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Trafik yoğunluğu arttıkça kazalar da artış göstermektedir. Fazla araç sayısı kazaların riskini artır...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Toplu taşıma araçlarını tercih etmek trafik yoğunluğunu azaltmaktadır. Toplu taşıma araçaları trafik...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Emniyet genel müdürlüğünün trafikte trafik kazalarının incelenmesi ve çözümlenmesi, trafik uygulamal...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Trafikte polis, trafik polisi, itfaiye, yol kurtarma araçları, ambulans, sivil savunma araçları, kor...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Geçiş üstünlüğü bulunan araçların trafikte yer alması halinde bu araçları gören diğer sürücülerin, y...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Ambulans veya itfaiye gereken yere yetişemezse eğer yardıma ihtiyacı olan insanlara bu yardım yetişe...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Geçiş üstünlüğü olan araçlar, geçiş üstünlüklerini güvenli bir şekilde kullanmalıdır. Trafik işaretl...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Ulaşım türleri kara, hava, deniz ve demiryolu olarak sınıflandırılmaktadır. Ulaşım araçları ise yolc...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Ambulans, itfaiye gibi araçların ön yazılarının ters yazılma nedenleri önde giden sürücünün dikiz ay...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Yolcu araçları, insanları taşımak için daha büyük bir kapasiteye sahiplerdir, yük taşıma araçları is...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Motorsuz taşıtlar genellikle parklar, bisiklet yolları, plajlar, kırsal alanlar gibi trafiğin işleme...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Bisiklet, kaykay, kızak, scooter ve paten kullanacak kişiler mutlaka kask takmalı ve görünür biçimde...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Kara yollarında oyun oynamanın en büyük sakıncası kazaya sebebiyet verebilecek olmasıdır. Çocukların...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Kara yollarını güvenli yapan unsurlar trafik ışıkları, trafik levhaları, alt geçitler, üst geçitler,...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Yayaların yolun karşısına güvenle geçebilecekleri yerler yaya geçitleri, köprüler, trafik ışıkları v...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Trafik işaret levhalarının korunması için doğru yerlere konulması, işaret levhalarının güncellenmesi...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Bankette yürüyen yayalar yavaş yürümemelidir. Yürüme esnasında çok dikkatli olmalıdırlar. Yolun sol...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Yaya geçitleri her gün kullanılır. Banketler ise daha az sıklıkta kullanılmaktadır. Yaya kaldırımlar...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Trafik işaret levhaları duraklama ve park etme işaret levhaları, erişme kontrollü kara yolu işaret l...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
Toplu ulaşım araçlarını kullanmak trafik yoğunluğunu azaltmaktadır. Aynı zamanda zararlı gaz salınım...
02:01
yazan: Zülal Güneş
1
11 Eylül 2019 04:21
yazan: admin
3
14 Haziran 2019 12:22
yazan: Furkan
2
Bunları görünce aklıma kamyon arkası yazıları getirdi.Ülkemizde kamyoncu arkadaşlarımız bile şair.Sa...
01 Ekim 2019 10:18
yazan: Gülsüm
1
Trafikte şoförün yola odaklanması için elimizden geleni yapmalıyız. Biz yolcular olarakta emniyet ke...
14 Haziran 2019 06:02
yazan: Furkan
1
Yaya iken can güvenliğimize dikkat edecek kuralları uygulamalıyız. Mesela kaldırımdan yürümek, yaya...
03 Ekim 2019 14:14
yazan: Zeynep
1
Taşıtları düzgün kullanmalıyız. Traktör kasalarında yolculuk yapmak tehlikelidir. Toplu taşıma araçl...
14 Haziran 2019 18:32
yazan: Furkan
1
Trafik levhalarının anlamlarını iyi bilmemiz gerekiyor.O sayede daha güvenli yaşarız.Yayalar da sürü...
28 Haziran 2019 15:04
yazan: Furkan
1
Herkes kendi arabasını kullanmak yerine toplu taşıma araçlarını kullanrsa hem daha hızlı seyehat etm...
27 Haziran 2019 06:43
yazan: Furkan
1
Kesinlikle trafik kurallarına uymamız gerekiyor hızlı gidersek kaza yapma durumu yüksek bunun sonucu...
01 Ekim 2019 09:25
yazan: Gülsüm
1
Ben polis olmak istiyorum.Trafik polisi olup insanların güvenli bi şekilde yaşamalarını sağlamak ist...
27 Haziran 2019 18:47
yazan: Furkan
1
Trafik ile ilgili kurumlar; karayolları, belediye ulaşım kurumları, trafik polisi gibi kurumlardır....
01 Ekim 2019 10:18
yazan: Gülsüm
1
Ulaşım araçları ihtiyaçlara göre değişiyor. Kişisel araç, toplu taşıma araçları, demir yolu araçları...
30 Haziran 2019 06:14
yazan: Furkan
1
27 Haziran 2019 10:54
yazan: Furkan
3
Yaya geçitlerinde yayaların öncelikli olmasından dolayı denetimleri arttıran polisler birçok kişiye...
05 Ekim 2019 05:24
yazan: Gülsüm
1
Ben de bisikletimle mahallede dolaşmaktan çok mutlu olurum. Mahalledeki arkadaşlarımla birlikte bisi...
22 Eylül 2019 21:57
yazan: Furkan
1
30 Eylül 2019 10:32
yazan: Gülsüm
12
Ben otobüs yolculuklarını sevmiyorum.hiçbirşey tam değil ve çalışmıyor.Ve sürekli molalar veriliyor....
29 Ocak 2019 04:00
yazan: Furkan
1
Trafik levhaları farklı farklı karşıma çıkıyor. Mesela park yapmayın levhaları çok fazla görüyorum....
12 Ekim 2019 19:42
yazan: Furkan
1
Ama tek başına yukarıya çıkması kötü bir şey...
22 Eylül 2019 16:37
yazan: Furkan
2
29 Haziran 2019 10:57
yazan: Furkan
2
19 Eylül 2019 18:08
yazan: Furkan
2
Toplu taşıma, çok sayıda insanın az sayıda araçla taşınmasını sağlamaktadır. Ben günlük hayatta otob...
05 Ekim 2019 06:35
yazan: Gülsüm
1
abi bence çok iyi ben tüm ödevlerimi burdan yapıyorum...
12 Eylül 2019 17:13
yazan: Furkan
3
karşıdan karşıya geçmek için üst geçitleri ve alt geçitleri kullanmamız gerekiyor.Bu sayede daha güv...
28 Haziran 2019 23:59
yazan: Furkan
1
Yaya geçitlerinde yavaşlamayan araçlara ceza yazmaları gerekiyor.Kaldırıma park eden araçlarıda çekm...
03:48
yazan: Furkan
1
Çok güzel olmuş elinize sağlık güle güle güzel günler de kullanırsın...
30 Eylül 2019 08:34
yazan: Gülsüm
2
Araçları kurallara göre ve uygun yerlerde kullanmalıyız. Bir motosiklet park alanında kullanılmamalı...
29 Haziran 2019 23:38
yazan: Furkan
1
Trafikte bu pratik bilgileri öğrensek bile maalesef her gün kazalar insan hatası sebebiyle gerçekleş...
11 Eylül 2019 04:34
yazan: admin
1
[…] İlk Yardım Malzemeleri Sayfa 64-65-66 Cevapları […]...
28 Ocak 2019 08:00
yazan: Furkan
2
Geçiş üstünlüğü olan araçlara yol vermemek veya geçişini zorlaştırmak kötü sonuçlar doğurabilir ve c...
01 Şubat 2023 15:52
yazan: Zülal Güneş
1
Motorlu taşıtlarda kurallara uymadan yolculuk yapmak bizim canımızı tehlikeye atabilir. Her zaman he...
15:52
yazan: Zülal Güneş
1
İnsanlarda trafik kurallarına uyma bilinci oluştuğu takdirde trafikte olabilecek kazaların önüne büy...
15:52
yazan: Zülal Güneş
1
Kara yollarında trafik akışının düzgün olması için trafik lambaları gerekmektedir. Ayrıca trafik lev...
15:52
yazan: Zülal Güneş
1
Trafik levhaları birçok şekilde sınıflandırılır. Mesela yuvarlak şekilde olan levhalar bulunduğu böl...
15:52
yazan: Zülal Güneş
1
Trafiğin doğru bir akışa sahip olması için trafik levhaları mutlaka olmalıdır. Trafik levhaları sürü...
15:52
yazan: Zülal Güneş
1
Trafik levhalarına zarar veren bir insanı gördüğümüz zaman hemen o kişiyi uyarmalıyız ve bu hareketi...
15:52
yazan: Zülal Güneş
1
Yaya iken her şeyden önce yaya yolları kullanılmalıdır. Trafik ışıklarına bakılarak ışıkların yayala...
15:52
yazan: Zülal Güneş
1
Kaldırımı olmayan yollarda yayalar her zaman yolun sağ tarafından ilerlemelidir. Işıklara çok dikkat...
15:52
yazan: Zülal Güneş
1
Kara yollarında yayalar yaya geçidini kullanmalıdır. Üst geçit veya alt geçit var ise oralarda kulla...
15:52
yazan: Zülal Güneş
1
Trafik ışıklarının olmadığı, yaya geçitlerinin ve üst geçitlerinin olmadığı gibi alanlarda yayalar ç...
15:52
yazan: Zülal Güneş
1
Motorsuz taşıtları kullanmadan önce kask, dizlik, dirseklik gibi koruma araçları kullanılmalıdır. Tr...
15:52
yazan: Zülal Güneş
1
Ulaşım türleri bölgeleri ve araçlara göre sınıflandırılmaktır. Deniz yolu, demir yolu, kara yolu ve...
15:52
yazan: Zülal Güneş
1
Bu alanda en önemli unsur gidilecek yere en kolay nasıl ulaşım sağlanacağıdır. Arkasından da en önem...
15:52
yazan: Zülal Güneş
1
Bisiklet, kaykay ve paten sürücülerinin dizlik, kask, dirseklik, eldiven gibi koruma araçları takılm...
15:52
yazan: Zülal Güneş
1
Güvenli geçiş yolları olmayan yerlerde yayalar her ilk önce sağına sonra soluna ve tekrar sağına bak...
15:52
yazan: Zülal Güneş
1
Karayollarında güvenli bir ortam olması için bariyerlerin olması gerekmektedir. Ayrıca trafik ışıkla...
15:52
yazan: Zülal Güneş
1
Ulaşım araçları işlevleri ve kullanıldıkları alanlara göre sınıflandırılır. Kara ulaşım aracı, hava...
15:52
yazan: Zülal Güneş
1
Yayalar her zaman kaldırımda sağ taraftan yürünmesi gerekmektedir. Trafik ışıklarına dikkat edilmesi...
15:52
yazan: Zülal Güneş
1
Toplu taşıma araçlarında engelli, yaşlı, hamile gibi özel durumları olan insanlar gördüğümüz zaman e...
15:52
yazan: Zülal Güneş
1
Toplu taşıma kullanan insanlar bu araçlara zarar vermemelidir. Toplu taşıma da insanları rahatsız et...
15:52
yazan: Zülal Güneş
1
Sürücülerin trafikte kurallara uymadan araç kullanmaları büyük oranda kötü sonuç doğurur. Bakımsız t...
15:52
yazan: Zülal Güneş
1
Trafik kurallarına uymamak trafik kazalarıyla doğru orantıda olan şeydir. Trafik kurallarına uymak t...
15:52
yazan: Zülal Güneş
1
Olası kaza anlarında insanların yaralarına ilk müdahale yardım çantası sayesinde yapılır. Bu çantanı...
15:52
yazan: Zülal Güneş
1
Yaralanmanın hafif yaralanma olduğunu anlamak ilk müdahale açısından çok önemlidir. Eğer yaralanma ç...
15:55
yazan: Zülal Güneş
1
Ambulansı aradığımı zaman meşgul etmeden, özet bir şekilde bulunulan konum, hastanın hayati belirtil...
24 Şubat 2020 23:00
yazan: Gülsüm
1
İlkyardımın önceliği hastanın hayati tehlikesi varsa onu ortadan kaldırmaktır. Yaralarının kötüleşme...
27 Şubat 2020 12:00
yazan: Gülsüm
1
[…] 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları Cem Ofset Yayınları […]...
24 Kasım 2021 03:04
yazan: Furkan
2
[…] Hafif Yaralanmalarda İlk Yardım Sayfa 72-73 Cevapları […]...
28 Ocak 2019 20:00
yazan: Furkan
2
yaya geçitlerinde duran olsa keşke.Otobüslerde de yaşlılara yer veriyorum ben ama genelde kızlar tak...
29 Ocak 2019 08:00
yazan: Furkan
1
İnsan bazen heyecandan acil durumda arayacağı numarayayı bile unutuyor.Allah kimsenin başına vermesi...
28 Ocak 2019 12:00
yazan: Furkan
1
Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.