Cevap Yaz
24 Ocak 2024, 10:46 - Zülal Güneş Yazdı

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 52-53-54. Sayfa Cevapları Morapofset Yayıncılık

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 52-53-54. Sayfa Cevapları Morapofset Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 4. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Trafik Kurallarına Uymanın Birey ve Toplum Hayatına Etkileri konusunun yer aldığı 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 52-53-54 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 52-53-54. Sayfa Cevapları Morapofset Yayıncılık

4.Sınıf Morapofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı 52. Sayfa Cevapları Trafik Kurallarına Uymanın Birey ve Toplum Hayatına Etkileri

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 52 Cevapları Morpaofset Yayıncılık

Hazırlanalım

Trafik kurallarına uymanın sosyal ve ekonomik açıdan ne tür etkileri vardır? Araştırınız.
Cevap: Trafik kurallarına uymak sosyal hayatın düzenini sağlar. Olası kazaları önleyerek hem cana zarar gelmesini hem de çevredeki eşyalara, araca zarar gelmesini engeller. 


Çalışma Zamanı

Trafik kurallarına uyalım, sevdiklerimize kavuşalım.” sloganından yola çıkarak defterinize trafikte sorumlu, saygılı ve sabırlı olmanın gerekliliğini anlatan bir öykü yazınız.
Cevap:

Nisa ve babası Recep, bir akşam trafikte eve dönmeye çalışıyorlardı. Aracın içinde Nisa’nın sevdiği müzik çalarken, yol boyunca çevrelerindeki kalabalığı fark ettiler. Trafik sıkışmıştı ve insanlar sinirli bir şekilde korna çalıyordu. Babası, “Sabretmek önemli Nisa. Herkesin bir yere gitmek için acelesi var,” dedi.

Yavaşça ilerlerken, Nisa etrafına göz gezdirdi. Arabalar arasında hareket eden sokak satıcıları, yürüyen yayalar ve bisiklet süren çocuklarla doluydu. Trafik ışıkları yeşile döndüğünde, herkes ilerlemeye çalışıyordu. Bir an, Nisa’nın dikkatini dağıtan bir olay oldu. Yan tarafta duran bir arabadan büyük bir ses geldi. İçindeki sürücü, sinirle yayalara korna çalıyor ve etrafa bağırıyordu. Nisa’nın kalbi hızla atmaya başladı, ancak babası ona dönerek sakin bir şekilde, “Unutma Nisa, herkesin kötü günleri olabilir. Bizim yapmamız gereken onlara anlayışla yaklaşmak,” dedi.

Uzun bir sürenin ardından, Nisa ve babası sonunda evlerinin önüne geldiler. Nisa, eve varmanın keyfini çıkarmadan önce babasına teşekkür etti. Babası ise ona gülümseyerek, “Sana saygılı ve sabırlı olmayı öğretmek benim için önemli,” dedi.

Nisa, trafikte geçirdikleri bu zamanın aslında bir fırsat olduğunu düşündü. Ona birçok şey öğretecek deneyimler yaşadıklarını fark etti.


Öğrendiklerimizi Değerlendirelim

Trafik kurallarına uymanın toplum hayatına etkileri nelerdir?
Cevap: Trafik kurallarına uymak toplumun düzenli olmasını sağlar. Trafik kurallarına uyarak olası kazaların önüne geçiyoruz. Hem sosyal, hem psikolojik hem de ekonomik olarak olası sorunların önüne geçiyor. 

4.Sınıf Morapofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı 53-54. Sayfa Cevapları Trafik Kurallarının Uygulanması

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 53 Cevapları Morpaofset Yayıncılık

Hazırlanalım

Trafik kurallarının etkin şekilde uygulanmasına yönelik önerileriniz nelerdir?
Cevap: Trafik kurallarının etkin bir şekilde uygulanmasına yönelik önerilerim insanları trafik kuralları konusunda bilinçlendirmemiz gerekir. Bu konuda konferanslar seminerler düzenlenebilir. Reklamlar veya kısa filmler ile insanlara trafik kuralları açılanmalıdır. Aynı zamana da uyulmadığı takdirde uygulanacak cezalar konusunda da bilinçlendirilmelidirler. 


4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 54 Cevapları Morpaofset Yayıncılık

Çalışma Zamanı

1. Aşağıdaki resimlerde görülen olumsuzlukları ve bu olumsuzlukların yaşanmaması için alınması gereken önlemleri söyleyiniz.
4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 54 Cevapları Morpaofset YayıncılıkCevap: Görsellerde verilen kazaların önlenmesi için trafik kurallarına uyulması gerekir. Trafik tabelalarına trafik ışıklarına uyulması gerekir. 


Öğrendiklerimizi Değerlendirelim

1. Trafik kurallarının etkin bir şekilde uygulanmasının sağladığı faydalar nelerdir?
Cevap: Trafik kurallarının etkin bir şekilde uygulanmasının sağladığı faydalar oluşabilecek kazaları önler. Bu kazaların  önlenmesi hem can hem de mal kaybının önlenmesine neden olur. Sosyal hayatın düzenli olmasını sağlar. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.