Cevap Yaz
19 Ekim 2023, 20:31 - Gülsüm Yazdı

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 27-31-32. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık

7.Sınıf Tutku Yayıncılık Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 27-28-29-30-31-32. Sayfa Cevapları Yeni Yurt Arayışları ve Yesrib’e Hicret

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Tutku Yayıncılık Sayfa 27 Ders Kitabı Cevapları

Peygamberimiz (s.a.v.), Mekke’de doğup büyüdüğü hâlde neden yeni bir yurt arayışına girmiştir?Bu konuyla ilgili bilgi ve düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Müslümanlara yapılan baskıdan ve eziyetten kurtulmak ve islamiyeti Mekke dışına taşımak için hicret etmek istemiştir.

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Tutku Yayıncılık Sayfa 31 Ders Kitabı Cevapları

Ebu Eyyub el-Ensarî adıyla da anılan ve ülkemizde Eyüp Sultan adıyla bilinen Halid b. Zeyd el-Ensârî’nin (r.a.) hayatı hakkında bir sunu hazırlayınız. Hazırladığınız sunuyu sınıfınızda arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap:Peygamber efendimiz(s.a.v.)’e ilk inananlardandır. Peygamberimiz(s.a.v.) Medine’ye hicret ettiğinde kalacak yer olarak Eyyub el-Ensarî’ nin yanında kalmayı tercih etmiştir. Emeviler Devleti zamanında İstanbul kuşatmasına 90 yaşında katılmış ancak kuşatma sırasında vefat etmiş ve günümüzde Eyüp olarak geçen bölgeye defnedilmiştir.

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Tutku Yayıncılık Sayfa 32 Ders Kitabı Cevapları

Etkinlik

Aşağıdaki şemayı inceleyiniz. Şemadan hareketle Hicret’in İslam tarihindeki önemini arkadaşlarınızla değerlendiriniz.
Cevap: Hicret, islamiyetin daha hızlı yayılmasını sağlamıştır.Ayrıca bu dönemde ki yaşanan olaylar islamiyet tarihinin en önemli olaylarıdır.Bu hicretle beraber müslümanların dayanışma içinde olması, birbirine her koşulda Allah rızası için yardım etmesi gerektiğini anlıyoruz.Bu göç sonrasında Medine’de islam devleti kuruldu.Bu hicret hicri takvimin başlangıcı olarak sayılır.

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Tutku Yayıncılık Sayfa 32 Ders Kitabı Cevapları

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.