Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
3 Ekim 2021, 15:40
Gülsüm Gülsüm
Abone
Konu Sayısı: 371

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 27-31-32. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık

7. Sınıf Tutku Yayıncılık Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 27-28-29-30-31-32. Sayfa Cevapları Yeni Yurt Arayışları ve Yesrib’e Hicret

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Tutku Yayıncılık Sayfa 27 Ders Kitabı Cevapları

Peygamberimiz (s.a.v.), Mekke’de doğup büyüdüğü hâlde neden yeni bir yurt arayışına girmiştir?Bu konuyla ilgili bilgi ve düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Müslümanlara yapılan baskıdan ve eziyetten kurtulmak ve islamiyeti Mekke dışına taşımak için hicret etmek istemiştir.

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Tutku Yayıncılık Sayfa 31 Ders Kitabı Cevapları

Ebu Eyyub el-Ensarî adıyla da anılan ve ülkemizde Eyüp Sultan adıyla bilinen Halid b. Zeyd el-Ensârî’nin (r.a.) hayatı hakkında bir sunu hazırlayınız. Hazırladığınız sunuyu sınıfınızda arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap:Peygamber efendimiz(s.a.v.)’e ilk inananlardandır. Peygamberimiz(s.a.v.) Medine’ye hicret ettiğinde kalacak yer olarak Eyyub el-Ensarî’ nin yanında kalmayı tercih etmiştir. Emeviler Devleti zamanında İstanbul kuşatmasına 90 yaşında katılmış ancak kuşatma sırasında vefat etmiş ve günümüzde Eyüp olarak geçen bölgeye defnedilmiştir.

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Tutku Yayıncılık Sayfa 32 Ders Kitabı Cevapları

Etkinlik

Aşağıdaki şemayı inceleyiniz. Şemadan hareketle Hicret’in İslam tarihindeki önemini arkadaşlarınızla değerlendiriniz.
Cevap: Hicret, islamiyetin daha hızlı yayılmasını sağlamıştır.Ayrıca bu dönemde ki yaşanan olaylar islamiyet tarihinin en önemli olaylarıdır.Bu hicretle beraber müslümanların dayanışma içinde olması, birbirine her koşulda Allah rızası için yardım etmesi gerektiğini anlıyoruz.Bu göç sonrasında Medine’de islam devleti kuruldu.Bu hicret hicri takvimin başlangıcı olarak sayılır.

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Tutku Yayıncılık Sayfa 32 Ders Kitabı Cevapları

4.5/5 - (2 votes)
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.