Cevap Yaz
14 Şubat 2024, 22:20 - Enes Yazdı

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 75-76-77. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık

7.Sınıf Tutku Yayıncılık Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı 75-76-77. Sayfa Cevapları Hayırlı Bir Komşu Olarak Peygamberimiz

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Tutku Yayıncılık Sayfa 75 Ders Kitabı Cevapları

Güdüleme

“Komşusu şerrinden emin olmayan kimse, cennete giremez.” (Müslim, el- Camius Sahih, İman, 73.) hadisi bize ne anlatmak istiyor? Söyleyiniz.
Cevap: Komşuya eziyet etmemizi anlatmak istiyor. Eğer eziyet edersek cehennem azabına çarptıralacağını anlatmak istiyor.


Hadis Yorumlayalım

 

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Tutku Yayıncılık Sayfa 75 Ders Kitabı CevaplarıCevap: Ahiret gününe iman eden kişiler olarak kötü konuşmayıp komşumuza eziyet etmememiz gerektiğini ve evimize veya iş yerimize misafirliğe gelen kişiye ikramda bulunmamız gerektiğini anlatmaktadır.

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Tutku Yayıncılık Sayfa 76 Ders Kitabı Cevapları

Hadis Yorumlayalım

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Tutku Yayıncılık Sayfa 76 Ders Kitabı CevaplarıCevap: Arkadaşımıza hep hayırlı olmamızı onlara kötü davranmamız gerektiğini aynı şekilde komşularımıza da kötü davranmamamızı anlatmaktadır.

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Tutku Yayıncılık Sayfa 77 Ders Kitabı Cevapları

Hadis Yorumlayalım

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Tutku Yayıncılık Sayfa 77 Ders Kitabı CevaplarıCevap: Komşuya iyi davranmak Yüce Allah’ın emridir bu öyle önemsenmiştir ki aileden birisi gibi miras verilecek sanılmıştır.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.