Cevap Yaz
8 Ekim 2023, 20:57 - Furkan Yazdı

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 27-28. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 27-28. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı konusunda 7. Sınıf öğrencilerimizin ihtiyaç duyabilecekleri 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 27 ve 28’deki Ders Kitabı Cevaplarını paylaştık. Eksik yada hatlaı kısımları bizlere Yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz. 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 27-28. Sayfa Cevapları MEB Yayınları konusunda Düşünüyorum, Düşündüğümü Açıklıuyorum başlıklı konuları cevapladık.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 27-28. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2. Kitap


7.Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 27-28. Sayfa Cevapları Düşünüyorum, Düşündüğümü Açıklıyorum

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 27 Ders Kitabı Cevapları

DÜŞÜNÜYORUM, DÜŞÜNDÜĞÜMÜ AÇIKLIYORUM

Muhabir Buse’nin Dernek Başkanı ile yaptığı mülakatı okudunuz. Verilen mülakatı düşünceyi açıklama özgürlüğü açısından değerlendiriniz.
Cevap: Toplumun herhangi bir kesiminden kim olursa olsun yaşadıkları problemi ve sıkıntıları kimseden çekinmeden ve baskı altında olmadan dile getirebilir. Buna örnek olarak bu röportajda gösterilebilir. Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Başkanı’nın vermiş olduğu röportajdır. Dernek başkanı dernek olarak bisikletlilerin yaşadığı problemleri dile getirmiştir.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 28 Ders Kitabı Cevapları

BİRLİKTE YAPIYORUZ

‘‘Haklarımız, sorumluluklarımızı yerine getirdiğimiz sürece vardır.’’ sözünden hareketle düşünceyi açıklama özgürlüğünüzü kullanırken nelere dikkat etmeniz gerekir? Yazınız.
Cevap: Bir insan kendi haklarını kullanabilmek için öncelikle sorumluluklarını yapmalıdır. Örnek vermek gerekirse vergimizi vermezsek toplu kullanım alanlarından faydalanma hakkımızı elde edemeyiz. Bu nedenle insanlar üstüne düşen tüm sorumlulukları yerine getirmelidir.


Ülkemizde anayasal bir hak olan düşünceyi açıklama özgürlüğünün bize ve topluma katkıları nelerdir? Yazınız.
Cevap: Bu hak sayesinde her birey kendi düşüncesini özgürce dile getirip bu konuda çalışmalar yapılmasına aracılık yapıyor. Örnek vermek gerekirse bu konuda Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Başkanı’nın vermiş olduğu röportaj ile bisikletçilerin yaşadığı problemlere değinilmiş ve bu konuda çalışmalar yapılmasına belkide aracı olmuştur.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 27-28. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.