Cevap Yaz
28 Mayıs 2024, 22:00 - Furkan Yazdı

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 64-65-66-67-68-69. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 64-65-66-67-68-69. Sayfa Cevapları MEB Yayınları” 2023-2024 Eğitim-öğretim yılı konusunda 7. Sınıf öğrencilerimizin ihtiyaç duyabilecekleri 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 64-65-66-67-68 ve 69’daki Ders Kitabı Cevaplarını paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere Yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz. 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 64-65-66-67-68-69. Sayfa Cevapları MEB Yayınları konusu içerisinde Avrupa Gelişiyor, Osmanlı ve Diğer Devletler Etkileniyor konusunu cevapladık.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 64-65-66-67-68-69. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2. Kitap


7.Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 66-67-68-69. Sayfa Cevapları Avrupa Gelişiyor, Osmanlı ve Diğer Devletler Etkileniyor

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 66 Ders Kitabı Cevapları

Coğrafi keşifler sonucu yeni keşfedilen yerlerdeki insanların hayatında ne gibi değişiklikler olmuştur? Açıklayınız.
Cevap: Coğrafi Keşifler sonucu yeni keşfedilen bölgedeki yerel halk medeniyet seviyesinde ve teknolojik alanda gelişmeye başlamışlardır. Dünyanın kalan kısmıyla iletişim kurabildikleri için hızlı bir gelişme sürecine girmişlerdir.


BİRLİKTE YAPIYORUZ

İspanyol ve Portekizli gemicilerin keşfettikleri yerleri aşağıdaki bölümlere işaretleyiniz.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 66 Ders Kitabı Cevapları


BİRLİKTE YAPIYORUZ

Aşağıdaki tabloda ilgili alanlara coğrafi keşiflerin neden ve sonuçlarını yazınız. 

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 66 Ders Kitabı Cevapları 2. Soru

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 67 Ders Kitabı Cevapları

Avrupa’nın bilimsel çalışmalarda, Müslüman bilim insanlarını örnek almasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Tartışınız.
Cevap: İslam dinine mensup insanların bu kadar önemli çalışmalara imza atması gurur verici. Günümüzde Müslümanların savaşması, Avrupalıların bilimle uğraşması çok trajik bir durum.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 68 Ders Kitabı Cevapları

Rönesans Dönemi’nde yaşamış olan diğer sanatçı, yazar ve bilim insanlarını araştırınız ve hakkında edindiğiniz bilgileri defterinize yazınız.
Cevap: Leonardo Da Vinci 15 Nisan 1452 yılında İtalya’nın Floransa şehrinde doğmuştur. Kendisi ünlü bir filozofu, astronomu, mimarı, mühendisi, mucidi, matematikçisi, anatomisti, müzisyeni, heykeltıraşı, botanisti, jeoloğu, kartografı, yazarı ve ressamıdır. Dünya’da belkide en çok tanınan ve en büyük bilim insanı ve sanatçısıdır. Mona Lisa, Son Akşam Yemeği gibi çok ünlü tabloların yanı sıra çok önemli araştırmalara da imza atmıştır. Çok çeşitli alanlarda eserler vermiştir.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 69 Ders Kitabı Cevapları

BİRLİKTE YAPIYORUZ

Aşağıda Rönesans öncesi bilim, kültür ve sanat anlayışlarına örnekler verilmiştir. Rönesans öncesi bilim, kültür ve sanat anlayışlarının karşısına Rönesans sonrası değişimleri yazınız. 

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 69 Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 64-65-66-67-68-69. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 64-65-66-67-68-69. Sayfa Cevapları MEB Yayınları” 2023-2024 konusu içerisinde LGS’ye bir adım daha yaklaşan ve son sınıfları kalan 7. Sınıf öğrencilerinin ihtiyaç duyabilecekleri en önemli kitaplar arasında bulunan 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabının cevaplarını paylaştık. Öğrencilerimiz bu konu içerisinde soruların ve etkinliklerin cevaplarını inceleyebilirler. Eksik veya hatalı bir durumla karşılaşmanız durumunda bizlere bu durumu Yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.