Cevap Yaz
22 Nisan 2024, 11:37 - Zülal Güneş Yazdı

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı 150-152-154. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı 150-152-154. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 9. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Emeviler konusunun yer aldığı 9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 150-152-154 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı 150-152-154. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

9.Sınıf MEB Yayınları Tarih Ders Kitabı 150-152-154. Sayfa Cevapları Emeviler

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 150 Cevapları MEB Yayınları

TARTIŞALIM

Dört Halife Devri’nin sona ermesiyle İslam toplumunda yaşanan sorunlar neler olabilir?
Cevap: Dört Halife Devri’nde Halifeler seçim ile gelmiştir. Bu dönemin sona ermesi yeni gelecek halifenin farklı bir seçim ile olacağı yönetim babadan oğula geçme, ya da güçlü olanın ele geçirmesi gibi sorunlara yol açmış olabilir. 


9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 152 Cevapları MEB Yayınları

YORUMLAYALIM

Mevali siyasetinin İslamiyet’in yayılmasına etkileri neler olabilir?
Cevap: Mevali Siyaseti Emevilerin ırkçı politikasını simgelemektedir. Müslüman Arapların diğer Arap olmayan Müslümanlardan üstün olmasını amaçlayan bir siyasettir. Mevali siyaseti İslamiyet’in yayılmasında olumsuz etki gösterir. Çünkü Araplar kendilerini üstün ırk olarak görmesi hoşgörüden uzak ve diğer insanlara saygısı olmadan geçen yaşam olacaktır. Bu yüzden İslam dini bu hoşgörüsüz ve ayrımcı bir görüşte yayılamayacaktır. 


9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 154 Cevapları MEB Yayınları

CEVAPLAYALIM

Günümüzde Kuzey Afrika ülkeleri olan Mısır, Libya, Cezayir, Tunus ve Fas’ın nüfusunun büyük çoğunluğunun Müslüman olması ve İspanya topraklarında pek çok İslam eserinin var olmasının sebepleri nelerdir?
Cevap: Buralarda İslam kültürüne ait şeylerin olması İslam’ın yayılması, ticaret ve kültürel etkileşim yaşanması, Arapların yaptığı fetihler örnek olarak gösterilebilir. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.