Cevap Yaz
19 Nisan 2024, 10:49 - Zülal Güneş Yazdı

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı 198. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı 198. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 10. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Osmanlı’da Devletin Toprak Üzerindeki Mülkiyeti ve Çifthane Sistemi konusunun bulunduğu 10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 198 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı 198. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

10.Sınıf MEB Yayınları Tarih Ders Kitabı 198. Sayfa Cevapları Osmanlı’da Devletin Toprak Üzerindeki Mülkiyeti ve Çifthane Sistemi

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 198 Cevapları MEB Yayınları

CEVAPLAYINIZ

Osmanlı Devleti’nde uygulanan “çift bozan vergisi”nin tarımsal üretime nasıl bir etkisi olmuştur?
Cevap: Çift bozan vergisi, üretimde devamlılık sağlanması amacı ile çiftçiye verilmiş olan toprağın üst üste üç yıl ekilmediği takdirde vergi alınmasına denir. Çift bozan vergisi tarımda sürekliliği sağlamak amacıyla yapılmış olan bir uygulamadır. Bu sayede üretim de süreklilik olacak ve toprak boş kalmayacaktır. Tarımsal üretim arttığı için hem ülke ekonomisi kalkınacak hem de ihtiyaçlar karşılanmış olacaktır. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.