Cevap Yaz
18 Nisan 2024, 14:27 - Zülal Güneş Yazdı

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı 192-193. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı 192-193. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinmde 10. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Osmanlı Devleti’nde Millet Sistemi konusunun bulunduğu 10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 192-193 Cevapları konusunu cevapladık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı 192-193. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

10.Sınıf MEB Yayınları Tarih Ders Kitabı 192-193. Sayfa Cevapları Osmanlı Devleti’nde Millet Sistemi

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 192 Cevapları MEB Yayınları

METİN ANALİZİ

Millet sistemini ihtiva eden Fatih’in bu fermanını değerlendiriniz ve bu fermandan hareketle Osmanlı’daki insan haklarına dair çıkarımlarda bulununuz.
Cevap: Osmanlı’da insan hakları çok önemli olduğu görülmektedir. Fatih Sultan Mehmet temel insan haklarından sayılan özgürce yaşamak, seyahat etme, din ve dil özgürlüğü, düşünce özgürlüğü ve mal özgürlüğü uygulamasını sağlamıştır.  


10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 193 Cevapları MEB Yayınları

METİN ANALİZİ

Osmanlı Devleti’nde etnik ve dinî gruplara verilen hakların toplumsal barışa katkısını değerlendiriniz.
Cevap: Osmanlı’da etnik ve dini gruplara verilen haklar toplumdaki eşitliği sağlayacağı için insanlar arası olumsuzluklar ortadan kalkmış olacaktır. Herkes birbirine saygı göstermek ve bir arada yaşamaya zorunludur. Özgürlükleri elinden alınmadığı için herkes birbirinin dinine ve kültürüne saygı duyacaktır. BU da barışçıl bir ortam doğuracaktır. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.