Cevap Yaz
19 Nisan 2024, 10:49 - Zülal Güneş Yazdı

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı 199-200-201-203. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı 199-200-201-203. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 10. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Lonca Teşkilatının Osmanlı Ekonomik Sistemi ve Toplum Yapısındaki Yeri konusunun bulunduğu 10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 199-200-201-203 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı 199-200-201-203. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

10.Sınıf MEB Yayınları Tarih Ders Kitabı 199-200-201-203. Sayfa Cevapları Lonca Teşkilatının Osmanlı Ekonomik Sistemi ve Toplum Yapısındaki Yeri

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 199 Cevapları MEB Yayınları

ARAŞTIRINIZ

Günümüzde, kurallara uymayan üreticiler hakkında hangi denetimlerin yapıldığını, usulsüz üretim yapanlara karşı hangi yaptırımların uygulandığını araştırarak elde ettiğiniz bilgileri sınıfta paylaşınız.
Cevap: Günümüzde kurallara uymayan üreticileri denetlemek için Tüketici Hakları Mahkemesi bulunur. Usulsüz üretim tespit edildiği zaman para cezası, devamında kapatma gibi yaptırımlar uygulanmaktadır. 


10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 200 Cevapları MEB Yayınları

TARTIŞINIZ

Narh ile serbest piyasa ekonomisi usullerinin tarihî koşullarını ve etkilerini münazara grupları oluşturarak karşılaştırınız
Cevap: Narh sistemi tüketiciyi korumak amacı ile resmi makamların belirlediği fiyatlarda satış yapmaktır. Serbest piyasa kendi isteği üzerine belirlenen fiyatlar ile satıştır. Narh sistemi ile tüketiciler haksızlıktan  uzak kalırken serbest piyasa tüketicilerin haksızlığa uğramasına neden olmaktadır. 


10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 201 Cevapları MEB Yayınları

DÜŞÜNCELERİNİZ

Osmanlı imalathanelerinde üretilen mamuller, toplumsal hayatta giyim kuşamı nasıl etkilemiştir?
Cevap: Toplumsal hayattaki giyim kuşam çeşitliliği artarak çağa ayak uydurulmaya başlanmıştır. 


10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 203 Cevapları MEB Yayınları

KONU ANALİZİ

Ticaret mekânlarının Osmanlı ekonomisine etkileri nelerdir?
Cevap: Ticaret mekanları kültürel etkileşimi doğurmuş ve çeşitli meslek gruplarının ortaya çıkmasını sağlamıştır. çeşitli meslekler ortaya çıkınca tüketim de canlanmıştır. Tüketimin canlanmasını Osmanlı ekonomisini olumlu olarak etkilemiştir. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.