Cevap Yaz
27 Kasım 2023, 22:30 - Zülal Güneş Yazdı

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı 39-40-41-42. Sayfa Cevapları TUNA Yayıncılık

9.Sınıf Tarih Ders Kitabı 39-40-41-42. Sayfa Cevapları TUNA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 9. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Kadim Dünyada Bilimler konusunun bulunduğu 9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 39-40-41-42 Cevapları konusunu paylaşmış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili yaşayabileceğiniz sorunlarla ilgili görüş, öneri ve bildirilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı 39-40-41-42. Sayfa Cevapları TUNA Yayıncılık

9.Sınıf TUNA Yayıncılık Tarih Ders Kitabı 39-40-41-42. Sayfa Cevapları Kadim Dünyada Bilimler

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 39 Cevapları TUNA Yayıncılık

Düşünelim-Söyleyelim

İnsanların astronomi ile ilgilenmelerinin nedenleri neler olabilir?
Cevap: İnsanların gökyüzünde neler olduğunu merak etmesi, yeni gezegen ve yıldızların keşif merakından dolayı astronomi ile ilgilendiklerini düşünüyorum. 


9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 40 Cevapları TUNA Yayıncılık

Geçmişle günümüzü karşılaştırarak astronomi biliminin amaçları ve çalışma yöntemleriyle ilgili değişikliklere hangi örnekleri verebilirsiniz?
Cevap: Geçmişte gözlem kuleleri kurularak çıplak gözle ve tahta çubuklar kullanılarak astronomi alanında çalışmalar yapılırdı. Günümüzde devasa teleskoplar gözlem bölgeleri, uydular, insansız uzay araçları gibi yöntemler kullanılarak astronomi faaliyetleri yürütülmektedir. 


9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 41 Cevapları TUNA Yayıncılık

Coğrafyanın günümüzdeki amaçları ve çalışma yöntemlerine başka hangi örnekleri verebilirsiniz?
Cevap: Coğrafya alanında yapılan çalışmalar, nüfus artışı hesabı, göç ve dağılışı, geçici ve sürekli yerleşmeler, tarım, madencilik, sanayi gibi ekonomik faaliyetleri konu almaktadır. 


9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 42 Cevapları TUNA Yayıncılık

Kadim dönemlerdeki ve günümüzdeki durumunu karşılaştırdığınızda tıp biliminin inceleme konuları, amaçları ve yöntemleri hakkında neler söyleyebilirsiniz?
Cevap:  Geçmiş dönemlerde tıp alanında uğraşan insanlara büyücü, hekim, şaman denirdi. Bu insanlar genelde av veya savaş sırasında yaralanan insanları tedavi etmek ile uğraşırdı. Tedavi olarak bitkisel kökenli ilaçlar kullanmak ve cerrahi operasyonlar yapmak bulunurdu. Günümüzde ise tıp alanında okul okumuş uzman doktorlar bulunmaktadır. Bu doktorlar röntgen ultrason, MR gibi cihazlar kullanarak her türlü hastalığı teşhis etmeye çalışır. Genellikle ilaçla tedavi yöntemi veya cerrahi operasyonları tercih ederler. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.