Cevap Yaz
21 Ekim 2023, 0:21 - Zülal Güneş Yazdı

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı 50-51-53. Sayfa Cevapları TUNA Yayıncılık

9.Sınıf Tarih Ders Kitabı 50-51-53. Sayfa Cevapları TUNA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 9. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde İlk Çağ’da Göçler konusunun bulunduğu 9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 50-51-53 Cevapları konusunu paylaşmış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili yaşayabileceğiniz sorunlarla ilgili görüş, öneri ve bildirilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı 50-51-53. Sayfa Cevapları TUNA Yayıncılık

9.Sınıf TUNA Yayıncılık Tarih Ders Kitabı 50-51-53. Sayfa Cevapları İlk Çağ’da Göçler

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 50 Cevapları TUNA Yayıncılık

Düşünelim-Söyleyelim

Tarihte görülen büyük göç hareketlerinin nedenleri neler olabilir?
Cevap: Tarihte görülen büyük göç hareketlerinin nedenleri salgın hastalıklar, iklim şartları, dış baskılar yeni yurt arayışına neden olmuştur. 


9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 51 Cevapları TUNA Yayıncılık

Düşünelim-Söyleyelim

Yukarıdaki mektuplardan hareketle Ege Göçleri, göç eden kavimler ve o dönem devletlerinin özellikleri hakkında hangi çıkarımlarda bulunabilirsiniz?
Cevap: O dönemin devletleri ve göç eden kavimler donanma faaliyetleri ile ve yoğun olarak askeri faaliyetlerde bulunmuşlardır. Ayrıca diplomatik ilişkiler kurmuşlardır. 


9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 53 Cevapları TUNA Yayıncılık

Günümüzde tarihtekine benzer göç hareketleri görülmekte midir? Görülüyorsa bu göçler kimler tarafından nereden, nereye doğru yapılmaktadır ve bu göçlerin nedenleri nelerdir?
Cevap: Savaş nedeniyle yapılan göçler bulunmaktadır. Suriye, Irak, Afganistan mültecilerinin batıya doğru yaptıkları göç etmeleri örnek olarak gösterilebilir. Bu göçün nedeni iç savaş, sosyal sorunlar olarak söylenebilir. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.