Cevap Yaz
22 Mayıs 2024, 10:48 - Zülal Güneş Yazdı

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı 70. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı 70. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 9. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Hazırlanalım konusunun yer aldığı 9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 70 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş, öneri, fikir ve eleştiri hakkında yorumları aşağıdan yapabilirsiniz.

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı 70. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

9.Sınıf MEB Yayınları Tarih Ders Kitabı 70. Sayfa Cevapları Hazırlanalım

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 63 Cevapları MEB Yayınları

1. Günümüzdeki ticaret merkezlerinin özellikleri nelerdir?
Cevap:  Günümüzdeki ticaret merkezleri daha çok liman şehirlerde yürütülmektedir. Çünkü büyük ticaret malları deniz yolu aracılığıyla ulaştırılmaktadır. Bu da limana sahip şehirleri bir ticaret merkezi haline getirmektedir. 

2. Kanunların toplum hayatına etkileri nelerdir?
Cevap: Kanunlar toplumdaki düzeni sağlamaktadır. Kanunlar ile toplumdaki oluşabilecek olumsuz davranışlar, adaletsizlik gibi konuşlar en aza indirgenmektedir. 

3. Tarihi ticaret yollarının dünya ticaretindeki rolleri nelerdir?
Cevap: Tarihi ticaret yolları İpek yolu ve Baharat Yoludur. Geçmişten itibaren bu yollar dünya ticaretinde büyük öneme sahip olmuştur. Pek çok ülke bu şekilde bağlantı kurarak ticaret gerçekleştirmektedir. Günümüzde de bu yola demir yolu da eklenerek ticaret amacı ile kullanılmaya devam edilmektedir. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.