Cevap Yaz
22 Mayıs 2024, 10:48 - Zülal Güneş Yazdı

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı 71-74-76. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı 71-74-76. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 9. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Orta Çağ’da Siyasi Yapılar konusunun yer aldığı 9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 71-74-76 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş, öneri, fikir ve eleştiri hakkında yorumları aşağıdan yapabilirsiniz.

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı 71-74-76. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

9.Sınıf MEB Yayınları Tarih Ders Kitabı 71-74-76. Sayfa Cevapları Orta Çağ’da Siyasi Yapılar

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 71 Cevapları MEB Yayınları

TARTIŞALIM

“Geçmişteki uygarlıklardan bazıları neden yıkıldılar? Ben, uygarlıkların kaderlerinin yıkılmak olduğuna inanmıyorum.”
Arnold Toynbee
Arnold Toynbee’nin uygarlıkların yıkılmasına inanmamasının nedenleri neler olabilir?
Cevap: Uygarlıkların sona ermesinde neden olan olayların kaçınılmaz bir son olduğunu düşünmesinden dolayı uygarlıkların yıkılmasına inanamamaktadır. Uygarlıkların, çıkan sorunlara karşı ayakta durabilecek güce sahip olduğunu düşünmektedir. 


9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 74 Cevapları MEB Yayınları

YORUMLAYALIM

Moğol topluluklarının yaptığı istilalarda başarılı olması ile göçebe yaşam tarzı arasındaki ilişki hakkında neler söylenebilir?
Cevap: Moğollar göçebe hayat tarzına sahip bir topluluktur. Göçebe hayat yaşayan topluluklar belli bir yerleri olmadığı ve yapılar ile korunmadıkları için dış tehditlere karşı her zaman hazırlıklı olmuşlardır. Moğollar da bu şekilde askeri alanda kendilerini güçlendirmişlerdir. Güçlü konumda oldukları için yaptıkları istilalarda hep başarılı olmuşlardır. 


9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 76 Cevapları MEB Yayınları

TARTIŞALIM

Orta Çağ’daki siyasi oluşumların coğrafi yapıları, hayat ve geçim tarzları, soy dayanışması ve silahlı güçleri bakımından benzer ve farklı yönleri hakkında neler söylenebilir?
Cevap: Orta Çağ’daki siyasi oluşumların benzerlikleri yaşanılan çağ itibari ile askeri alanda kendini geliştirmeyi amaçlayan, dine bağlılık ve toprak merkezli yapılardan oluşmaktadır. Bu oluşumların farklılıkları ise dini açıdan, uyguladıkları  siyasi politikalar farklıdır.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.