Cevap Yaz
16 Mayıs 2023, 10:07 - Zülal Güneş Yazdı

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı 9. Sayfa Cevapları TUNA Yayıncılık

9.Sınıf Tarih Ders Kitabı 9. Sayfa Cevapları TUNA Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 9. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Hazırlanalım konusunun bulunduğu 9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 9 Cevapları konusunu paylaşmış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili yaşayabileceğiniz sorunlarla ilgili görüş, öneri ve bildirilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı 9. Sayfa Cevapları TUNA Yayıncılık

9.Sınıf TUNA Yayıncılık Tarih Ders Kitabı 9. Sayfa Cevapları Hazırlanalım

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 9 Cevapları TUNA Yayıncılık

1. Tarih biliminin tanımını yapmaya çalışınız.
Cevap: Tarih bilimi geçmişte kurulmuş olan uygarlıklar ve kurumlar hakkında araştırma yapan ve bizlere ileten bir bilim dalıdır. 

2. İnsanların niçin tarih öğrenmeleri gerektiği konusundaki görüşlerinizi sınıfınızda arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: İnsanlar tarihi öğrenmeleri gerekmesinin nedeni geçmiş hakkında bilgi edinerek ilerleyeceği yolu daha rahat çizebilmesini sağlar. 

3. “Olayları yaşandığı dönemin şartlarını göz önünde bulundurarak değerlendirme” sözüyle ne anlatılmak istendiğini belirtiniz.
Cevap: Geçmişte yaşanan olaylar günümüzün imkanları ile değerlendirmek doğru olmaz. Edinilen bir başarı veya başarısızlık günümüze göre değil yaşanılan dönemde olan imkanlar dahilinde düşünülerek değerlendirilmelidir. Yaptıkları davranışların nedenlerini ve sonuçlarını bu şekilde daha iyi kavrayabiliriz. 

4. Takvimlerin hangi özellikleriyle birbirlerinden ayrıldığını söyleyiniz
Cevap: Güneş takvimleri, ay takvimleri ve Güneş-Ay takvimleri olarak birbirlerinden ayrılmaktadırlar. Güneş takvimleri Dünyanın Güneş etrafında dönüşü 1 yıl olarak alınır. Ay takvimleri ayın tam devrelerini alan takvimdir. Güneş-Ay takvimi ise hem dünyanın güneş etrafında dolanmasını hem de ayın devrelerini esas alır. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.