Cevap Yaz
27 Kasım 2022, 15:10 - Furkan Yazdı

Çevremizdeki Cisimleri Nasıl Hareket Ettiririz?

Cisimler Nasıl Hareket Eder?

Soru: Çevremizdeki Cisimleri Nasıl Hareket Ettiririz?
Cevap: Günlük hayatta çevremizde bulunan cisimleri, onlara itme ve çekme kuvveti uygulayarak hareket ettiririz.  Böylece duran bir cismin hareket kazanması, hareketli bir cismin de durması mümkün hale gelir.
3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 53 Sayfa Cevapları Anka Yayınevi 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Çevremizdeki Cisimleri Nasıl Hareket Ettiririz?

Çevremizdeki Cisimleri Nasıl Hareket Ettiririz?

Böylece birçok hareket ede yapılabilir hale gelir. Örneğin itme hareketi ile kapıyı ve pencereyi kapatabiliriz. Televizyonun bir düğmesine itme kuvveti uygularsak sesini açabilir ya da kapatabiliriz. Çekme kuvveti kullanarak da farklı hareketler yapabiliriz.

Örneğin bir pencereyi çekersek açılır. Bir ağaçtan meyve toplarken de çekme kuvveti kullanarak meyve alırız. Hareketli bir cisme kuvvet uygularsak durmasına yardımcı olabiliriz. Bunun dışında farklı yönlerde kuvvet uygulayarak dönmesine ya da hareket yönünü değiştirmeye olanak tanıyabilirsiinz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.