3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı

3. Sınıf fen bilimleri ders kitabı cevapları ile birlikte verilen kaynakların sayesinde öğrenciler, dersi derste öğrenebilmenin kolaylığını yaşayabilmektedir. Ev çalışma sistemini de bu kaynakların varlığı ile sağlıklı bir şekilde sürdürebilen öğrenciler evde tekrar yaparken kaynağın içeriğinin zenginliği sayesinde daha rahat öğrenme gerçekleşmektedir. Kaynakların varlığı hem okul sıralarında hem de evde öğrencilerin daha fazla bilgiye ulaşmasına olanak sağlamaktadır. Zaten liseye geçiş sınavının da girilmesi gerekli olan bu eğitim öğretim döneminde öğrenciler ne kadar bilgiyi öğrenebilirlerse başarılı olmaları da o kadar yüksek olabilecektir.


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

3.sınıf fen bilimleri ders kitabı cevapları kategorisine giren 3. sınıf öğrencileri sınav grubu öğrencileri oldukları için bu dönemde kaynak çeşitliliği tüm öğrenciler için faydalı olacaktır. Bu bağlamada 3. Sınıf fen bilimleri ders kitabı adım adım yayıncılık öğrencilerin faydalanabileceği bir yayın olarak değerlendirilebilmektedir. Eğitmenlerin de işlerini kolaylaştıran yayın çeşitliliği öğrencilerin özellikle sınav öncesi bu dönemde daha çok soru görebilmelerine ve bu sayede önlerine çıkabilecek sorulara olan aşinalıkları artacağından başarılı olmaları durumunun da daha yüksek olmasına yardımcı olacaktır. Sınavlarda sürekli olarak başarılı olan öğrencilerde motivasyon artacağı için öğrenciler sürekli olarak başarılarına bir yenisini daha eklemek için derslerine dört elle sarılabilecektir. Çalışan ve çalışkan olan bu öğrenciler zamanla öğrendikleri bilgilerin daha da arttığına şahit olacaklardır.


3. Sınıf Fen Bilimleri Cevapları

3. sınıf fen bilimleri ders kitabı cevapları kategorisindeki kaynakların çokluğu öğrenilen ve öğrenilebilecek bilgilerin artışı ile doğru orantılıdır. Bilgi birikimi artan öğrencilerin sınıfa uyumu, derslere ilgisi ve önüne çıkabilecek tüm sınavlarda sağladığı başarı artacaktır. Başarılı öğrenci hem gelecekteki hayatını şekillendirebilecek kadar güçlü hem de çevresindekiler ile son derece uyumlu ve o kişiler için faydalı bir birey olarak hayatını idame ettirebilecektir. Tüm öğrencilerde var olan dikkat eksikliği ders esnasında öğretmenlerin karşılaştıkları ve zorluk yaşadıkları bir durum olarak varlığını göstermektedir. Eğitimciler bu gibi durumlarda öğrencilerin dikkatini toplayabilmek için fazlaca çaba sarf etmek durumunda kalmaktadır. Dersi daha akıcı ve eğlenceli kılmak adına çeşitli yollara başvuran eğitimcilerin bir numaralı yardımcıları içerik açısından oldukça zengin ve eğlenceli olan kaynakların varlığıdır. Bu fen bilimleri kaynakları aynı zamanda 3. Sınıf fen bilimleri cevapları ile birlikte sunulduğu için ilgisi dağınık öğrencileri, öğretmenlerin derse katabilmeleri için oldukça faydalı bir kaynak kullanma yöntemi olarak kullanılmaktadır. Soruların, cevapların, çözümlemelerin bir arada olduğu kaynaklarla eğitim vermek eğitimciler için önemli bir yardımcıdır.

Öğrencilerin okul sıralarında yaşadığı bir başka sorun ise derste öğrendiklerini pekiştiremedikleri zaman bilgileri hafızalarında uzun süre tutamayıp unutabilmeleridir. Bu sebeple ev çalışma sisteminin de en önemli yardımcıları olan kaynakların içeriklerinin akılda kalıcı ve çözümlemeli olması öğrencilere yaşayabileceği olumlu faydalar sağlayan bir durumdur. Evde tekrar etmek ve ev ödev sistemini sağlıklı yürütebilmek için kesinlikle kaynakların varlığına ihtiyaç duyulmaktadır. Öğrenciler ev çalışma sistemini yürütürken derste öğrenmelerine yardımcı olacak olan 3. Sınıf fen bilimleri ders kitabı adım adım yayıncılık kaynağının varlığı ile de evdeki tekrarlarını rahatlıkla yapabilir ve derste öğrendikleri bilgileri rahatlıkla pekiştirmiş olacaktırlar. Dersi derste öğrenmenin varlığı ve tekrarın öğrenme üzerindeki müthiş etkisiyle öğrenmelerini sağlam bir şekilde gerçekleştirebilen öğrencilerin başarılı olma yüzdeleri çok daha yüksek olabilmektedir. Zaten lise öncesi önemli bir ders döneminde olan öğrenciler için öğrenilen her bir bilginin başarılı olması için atılan önemli bir adım olduğunun bilincinde olan eğitimciler için de öğrencilerin öğrenmesi çok önemli bir durumdur.

Kaynakların içeriklerinin zenginliği, çözümlemeli içeriklere sahip olması, konuları en güzel şekilde anlatarak rahatlıkla öğrencilerin anlamasına olanak sağlayan dili içeren fen bilgisi ders kitapları ve 3. Sınıf fen bilimleri ders kitabı cevapları forumsinif.com sitemizde birçok farklı kaynakla bir arada sunulması öğrencilerin öğrenmelerine ve en nihayetinde başarılı olmalarına destek veren bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Öğrenciler için başarılı olmak çok önemli bir noktadır. Özellikle liseye hazırlık sınavına da girecek olan 3. sınıf öğrencilerinin kanıtlanabilir bir başarı örneği gösterebilecek olması bu öğretim dönemi içerisindeki tüm öğrenciler için önemli bir ölçüt olan liseye geçiş sınavıyla kanıtlanabilecektir. Başarılı olmak, başarmak hayatın içinde olan en önemli duygulardandır. Hem öğrencinin kendisi için motivasyon sağlayan hem de çevresindekiler tarafından takdir görebilmenin verdiği özgüven ile öğrenciler daha da başarılı olmak için hırslanacaktır. Başarıya giden yollardan en önemlisi öğrenme becerisinin sağlanması hem iyi bir öğretmen hem de en iyi şekilde hazırlanmış kaynaklar ile mümkün olmaktadır. 3. sınıf fen bilimleri ders kitapları ve bu ders kitaplarının içeriğinde yer alan 3. Sınıf fen bilimleri cevapları forumsinif.com sitemizde hazırlanmış hali ile mevcuttur. Bu ve daha pek çok ek kaynağa rahatlıkla ulaşım sağlayabilen öğrencilerimizin öğrenimlerini pekiştirmek çok daha kolay bir şekilde gerçekleşebilecektir.

Eğitim ve öğretim yılı içerisinde öğrencilerin eğitimlerini en verimli şekilde tamamlamalarına destek vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan derlemeler yapan eğitimciler, yılı kapsayan tüm konuları bu derlemeler sayesinde en iyi şekilde öğrenebilecektir. Öğretmenlerin görevi bilgi birikimlerini en doğru ve anlaşılır şekilde öğrencilerine aktarmaktır. Bu aktarım sürecinde öğretmenlerin rahatlıkla destek alabileceğini forum sınıf sitesi çeşitli kaynak ve kaynakların çözümlemeli bölümleri ile tüm eğitim kadrosundaki eğitimcilere destek sağlayacak olan bir kaynak temin sitesi olarak hizmetler vermektedir. Tüm eğitim öğretim dönemlerinde eğitimcilerin en temel gayesi en iyi şekilde tüm bilgi birikimlerini öğrencilerin belleğine yerleştirmektir. Bu süreçte kaynakların varlığı, zenginliği, çeşitliliği ve hatta kaynakların içeriğindeki çözümlemeler sayesinde eğitimcilerin işleri çok daha kolay olacaktır.

3. Sınıf Fen Bilimleri
Forum Başlıkları
Tarih
Teşekkürler forum sınıf .Ben hasta olmuştum ve okula iki gün girmedim. arkadaşımdan yaptıkları sayfa...
01 Ocak 2020 00:26
yazan: Beyza Sultan
2
Yiğenim için faydalı bir sayfa buldum. Sayenizde sınavlarına daha iyi çalışıyor emeğinize sağlık...
09 Kasım 2022 15:15
yazan: Furkan
1
Teşekkür ederim forum sinif emeğinize yüreğinize sağlık sayenizde rahat bir şekilde odevlerimizi yap...
12 Aralık 2018 16:18
yazan: Furkan
4
Duyu organlarının görevlerini hepsini doğru eşleştirdim ama iki duyu organının birlikte çalışmasını...
01 Ocak 2020 00:10
yazan: Beyza Sultan
1
Burnumuz ve dilimiz bağlantılı biçimde hareket eder. Burnumuz tıkalı iken koku alamayız. Bu yüzden k...
00:08
yazan: Beyza Sultan
1
Vücutta gelişen bir olay hemen hemen bütün organları etkiliyor ve bir sistem gibi birlikte çalışıyor...
00:06
yazan: Beyza Sultan
1
Annesi çocuğunu iterek sallıyor. Kedi köpekten kaçıyor. Adamın biri kaykay biniyor. Kuşlar, kelebekl...
00:12
yazan: Beyza Sultan
1
Kızıma buradaki soruları çözmesini söylüyorum. Çözdükten sonra birlikte kontrol ediyoruz ve yanlış y...
16 Şubat 2020 20:00
yazan: Beyza Sultan
1
Karışık kelimelerin hepsini yaptım burda da kontrol ettim hepsi doğru süper...
01 Ocak 2020 00:04
yazan: Furkan
2
00:00
yazan: admin
4
Buradaki testleri çözerek derslerimde daha başarılı olmaya başladım. Öğretmenim de bu durumu fark et...
00:05
yazan: Furkan
1
28 Eylül 2021 15:43
yazan: Sena
1
2. Ünite değerlendirme testi konusu bence biraz kısa olmuş. Soruların ismi, içeriği gözükmüyor. Anca...
01 Ocak 2020 00:11
yazan: Beyza Sultan
1
00:07
yazan: Beyza Sultan
1
Gözlerimiz kapalı şekildeyken cisimleri tahmin edebiliriz. Derimiz suyun sıcaklığını, maddenin yüzey...
00:09
yazan: Beyza Sultan
1
Aşağıdaki cisimlerin altına maddeyi niteleyen özellikleri yazınız bulaşık süngeri taş yumurta porsel...
00:01
yazan: admin
2
PEri bacaları için okul gezisi olmuşştu ben çok beğenmiştim arkadaşlarla bol bol selfie çektik güzel...
00:02
yazan: admin
1
Rüzgar gülü rüzgar enerjisi sayesinde dönmektedir. Rüzgar gülünün kanatlarına rüzgâr çarpar ve rüzga...
00:03
yazan: Furkan
1
28 Eylül 2021 16:00
yazan: Sena
1
Oğlumla birlikte ünite sonu değerlendirme sorularını çözüyoruz. Bu sorular sayesinde konuları daha a...
15:52
yazan: Sena
1
12 Ocak 2022 15:50
yazan: Sena
2
Şiddetli sesler insan sağlığı için oldukça zararlıdır. Bu yüzden yüksek sesli ortamda bulunmak insan...
28 Eylül 2021 15:49
yazan: Sena
1
3. sınıf fen bilimleri ders kitabı cevapları anka yayınevi konusu için sağ ol forum sınıf. Ben forum...
03 Eylül 2021 14:31
yazan: Furkan
1
Sıra sizde bölümleri sayesinde uygulamalı soruları yapıyorum. Bu sayede konuları daha iyi ve daha ne...
22 Ocak 2020 10:30
yazan: Beyza Sultan
1
Çok parlak bir ışıkta veya loş bir ışıkta ders çalışmak göz sağlığımıza büyük oranda zarar verir. Bu...
22 Ocak 2023 15:22
yazan: Zülal Güneş
2
Derimiz bizim için oldukça önemlidir. Deri sağlığımız için sık ve düzenli bir şekilde duş rutini olu...
15:22
yazan: Zülal Güneş
2
Dilimiz yedi duyu organımızdan biri olan tat alma duyumuzu sağlayan organımızdır. Dilimizin ucu tatl...
15:22
yazan: Zülal Güneş
2
Dünyamız iç ve dış katman olarak iki katmandan oluşmaktadır. Dış katmanda yüzey olarak adlandırılır....
15:21
yazan: Zülal Güneş
2
Dünyamızın iç ve dış katman olarak ikiye ayrılır. İç katmanı da kendi içerisinde iç çekirdek, dış çe...
15:21
yazan: Zülal Güneş
2
Kara, hava ve su toplumun yapı taşlarındandır. Bunların hepsi canlının hayatını devam ettirebilmesi...
15:22
yazan: Zülal Güneş
2
Sular dünya üzerinde toplam oranın 3/4 miktarını kaplar. Karalarda dünya üzerinde toplam oranın 1/4...
15:22
yazan: Zülal Güneş
2
Lunaparktaki çarpışan arabalar birden çok hareket yaparlar. Dönme, hızlanma, yavaşlanma, durma gibi...
15:22
yazan: Zülal Güneş
1
Olası kazaların önüne geçmek için dikkatimizi toplamalıyız. Dikkatimizin dağınık olması halinde kaza...
15:22
yazan: Zülal Güneş
1
Trafik kazalarının başlıca sebeplerinden biri trafik kurallarına uyulmamasıdır. Trafik lambalarına d...
15:22
yazan: Zülal Güneş
1
Eşyalar ihtiyaçları ve yapısına sert veya yumuşak yapılmalıdır. Mesela yastığımız yemek masamız gibi...
15:22
yazan: Zülal Güneş
1
Ağaç gövdesi pencere camına göre daha pürüzlü bir yapıya sahiptir. Buna görerek veya elimizle dokuna...
15:22
yazan: Zülal Güneş
1
Cam, fayans, cilalanmış ahşap gibi birçok pürüzsüz yüzeye sahip olan cisimler kesici ve ağır maddele...
15:22
yazan: Zülal Güneş
1
Güvenlik önlemlerini tam bir şekilde almak bizim başımıza ve başkalarının başına gelebilecek olası k...
15:22
yazan: Zülal Güneş
1
Gemi kaptanları karanlık olduğu zaman kıyıya deniz fenerleri sayesinde güvenli bir şekilde yanaşmakt...
15:22
yazan: Zülal Güneş
1
Karanlıkta uçaklar piste güvenli bir şekilde inmek için kulede bulunan ışık ve kuleden gelen komutla...
15:22
yazan: Zülal Güneş
1
Denizlerde yollarda olduğu gibi sokak lambaları yoktur. Bu yüzden denizler karanlıktır. Yolun ve kıy...
15:22
yazan: Zülal Güneş
1
Elektrik icat edilmeden önce insanlar gaz lambası, ateş, meşale, kandil gibi ışık kaynakları sayesin...
15:23
yazan: Zülal Güneş
1
İnsanlar tarafından yapılmayan ve yapısı gereği ışık saçan ışık kaynaklarına örnek olarak ilk önce g...
15:23
yazan: Zülal Güneş
1
Ses kaynakları doğal ses kaynakları ve yapay ses kaynakları olarak ikiye ayrılır. İnsan müdahalesi i...
15:24
yazan: Zülal Güneş
1
Ses tellerimiz boğaz kısmımızda olan gırtlak bölümümüzde bulunur. Gırtlağımız soluk borusu ve dilimi...
15:24
yazan: Zülal Güneş
1
Ses şiddetinin yüksekliği bizden uzakta olan kişileri acil durum anında uyarmak için oldukça önemlid...
15:24
yazan: Zülal Güneş
1
Kaldırımda yürürken yanımızdan geçen araçların ses şiddeti araçların gaza basma oranıyla alakalıdır....
15:25
yazan: Zülal Güneş
1
Konuşurken gerektiği takdirde sesimizin şiddetini artırmak için sesimizi yükseltebiliriz. Ayrıca mik...
15:25
yazan: Zülal Güneş
1
duyulan sesin şiddetinin artırılması için eğer kaynak bizden uzaktaysa kaynağa yakın bir pozisyon al...
15:25
yazan: Zülal Güneş
1
Şiddetli ses birçok olumsuz sonucu beraberinde getirmektedir. Bunların başında duyu kaybı gelmektedi...
15:25
yazan: Zülal Güneş
1
Şiddetli seslerin zararlarından korunmak içi özellikle yüksek sesli ortamlarda kulak tıkacı kullanıl...
15:25
yazan: Zülal Güneş
1
Varlıkların canlı olması için 7 ortak özelliği taşıması gerekmektedir. Beslenme, solunum, hücresel y...
15:25
yazan: Zülal Güneş
1
Canlılar yedi ortak özelliğe sahiptir. Barınma, beslenme, büyüme, üreme, boşaltım, hücre, solunum ya...
15:25
yazan: Zülal Güneş
1
Tohumun nemlendirilmesi adımı tohumun çimlenmesi adımı için çok önemlidir. Yeterli sıcaklık, yeterli...
15:25
yazan: Zülal Güneş
1
Atıkları ayrıştırılması özellikle geri dönüşüm aşaması için oldukça önemlidir. Geri dönüşebilen madd...
15:25
yazan: Zülal Güneş
1
Bitkilerin büyümesi için her şeyden önce toprak gerekmektedir. Hava, su, güneş gibi etmenlerde olduk...
15:25
yazan: Zülal Güneş
1
Bu kurum ve kuruluşlar vakıf olarak adlandırabilir. Bu vakıfların amacı çevreyi korumaktır. Çevre ki...
15:25
yazan: Zülal Güneş
1
Elektrik çarpmasından korunmak için elektronik eşyalarımızı doğru bir şekilde kullanmalıyız. Prizler...
24 Ocak 2023 09:20
yazan: Zülal Güneş
1
Elektrik çarpması elektrik tesisatında olası bir kaçak durumunda ortaya çıkabilecek bir şeydir. Isla...
09:20
yazan: Zülal Güneş
1
Elektrik tesisatında veya evde kullanılan elektronik eşyaların bozulması durumunda tamiri elektrikçi...
09:20
yazan: Zülal Güneş
1
Kendi gücümüzle iterek veya çekerek her nesneyi hareket ettiremeyebiliriz. Bu gibi durumlarda başka...
22 Ocak 2023 15:22
yazan: Zülal Güneş
1
Bilimin olmadığı zaman insanlar kendi kültürleri, yaşayış biçimleri, inanç sebepleri gibi birçok etm...
15:21
yazan: Zülal Güneş
1
Dünyamız bir kitap yüzeyi gibi düz olsaydı eğer kendi etrafında ve güneşin etrafında dönemezdi bu yü...
15:21
yazan: Zülal Güneş
1
Piller bittiği zaman onları yere veya çöpe atmak yerine atık pilleri evde bir kutuda biriktirerek ge...
24 Ocak 2023 09:21
yazan: Zülal Güneş
1
Atık pillerin içerisinde birçok zararlı madde vardır. Geri dönüşüm kutusu yerine toprağa atılırsa eğ...
09:22
yazan: Zülal Güneş
1
Elektrik kesintisi olduğu zamanlarda canımız tehlikeye giriyorsa o ortamda mutlaka jeneratör bulunma...
09:23
yazan: Zülal Güneş
1
Elektriğin icadından önce insanlar ısınma için ateş kullanıyorlardı. Ateş aynı zamanda aydınlatma iç...
09:23
yazan: Zülal Güneş
1
Elektrik kesintisi yaşandığı zaman kötü bir şekilde etkilenmemek için mutlaka jeneratör bulundurmalı...
09:23
yazan: Zülal Güneş
1
Elektrik kesintisi olduğu zaman birçok sorun ortaya çıkar. İlerleyen teknolojiyle birlikte her şey e...
09:23
yazan: Zülal Güneş
1
Yapay çevre oluşturacağımız zaman dikkat edeceğimiz en önemli şeylerden biri hayvanların doğal alanl...
09:24
yazan: Zülal Güneş
1
Doğal çevre sağlıklı bir dünya için önemli bir yere sahiptir. Doğal çevrenin oluşumunda insanların b...
09:24
yazan: Zülal Güneş
1
Yapay ve doğal çevre arasında ki en büyük fark yapay çevrenin tamamen insanlar tarafından yapılırken...
09:24
yazan: Zülal Güneş
1
[…] Sıra Sizde Etkinliği Sayfa 233-234-235-236-237-238 Cevapları […]...
18 Nisan 2022 09:49
yazan: Sena
2
[…] 3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 188. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğr...
09:48
yazan: Sena
4
Evet duyduğum sesler eğer az değil net bir şekilde geliyorsa kısa bir süre dikkatli bir şekilde dinl...
16 Şubat 2020 18:35
yazan: Beyza Sultan
1
Değerlidir yaşamımız Üzerinde yaşadığımız evimiz Nereden geldiğimizi unutmamalıyız Yarınlarımız bekl...
24 Kasım 2021 04:48
yazan: Furkan
1
Bunun sayesinde. ödevimi bitirdim kim yaptıysa teşekürler...
12 Ocak 2022 15:59
yazan: Sena
1
Maddeyi tahmin ederken yapısı, dokusu, sertliği, kokusu gibi bana zarar vermeyecek şeyleri duyu orga...
01 Ocak 2020 00:19
yazan: Beyza Sultan
1
Çok güzel bir site ödevlerimi hep buradan yapıyorum… Allah razı olsun Allah nazarlardan korusun. İNŞ...
09 Ocak 2020 09:08
yazan: Gülsüm
2
Her duyu organının bir özelliği vardır. Duyu almak için organın etkileşime gireceği şeyi engellersek...
23 Temmuz 2021 21:15
yazan: Furkan
1
Çok faydalı ve çok bilgi verici bir site yapamadığım tüm ödevleri bu siteden yapıyorum....
01 Ocak 2020 00:28
yazan: Gülsüm
1
Bu site çok güvenilir anlamadığınız soruları buradan bakabilirsiniz ayrıca bir site daha var oda vip...
16 Şubat 2020 19:40
yazan: Beyza Sultan
2
28 Eylül 2021 15:55
yazan: Sena
3
Çocuk oyun parklarında oyuncaklara göre hareket edilir. Salıncakta sallanma, itme ve çekme kuvveti u...
01 Ocak 2020 00:13
yazan: Beyza Sultan
1
Ses kaynağını gözümüzle görmeden sesin geldiği yönü dikkatli bir şekilde dinleyerek sesin kaynağına...
28 Eylül 2021 15:46
yazan: Sena
1
Maddelerin sertlik ve yumuşaklık durumlarını dokunarak anlayabiliriz. Yastık, yorgan, peluş oyuncak...
01 Ocak 2020 00:21
yazan: Beyza Sultan
1
Atık piller içindeki kimyasallardan dolayı doğamıza fazlasıyla zarar vermektedir. Bu yüzden pilleri...
12 Ocak 2022 16:01
yazan: Sena
1
Sıra sizde bölümleri sayesinde kendimi konular üzerinde test etmiş oluyorum. Çıkan yanlışlarıma göre...
01 Ocak 2020 00:15
yazan: Beyza Sultan
1
Nisanur çamaşırlarını yerleştirmeden önce dolabın kapağını açar. Dolabın kapağını açtığı anda ise çe...
00:16
yazan: Beyza Sultan
1
Burada bulunan sıra sizde ve ünite değerlendirme bölümleri sayesinde kendimi konular üzerinde daha ç...
00:18
yazan: Beyza Sultan
2
Lunaparkta olan çarpışan arabalar, diğer bir arabayla çarpışmanın etkisiyle ani bir şekilde öne, sağ...
00:17
yazan: Beyza Sultan
1
Her ürün kendi ambalajı içinde saklanmalıdır. Deterjan gibi zararlı maddeler yiyecek gibi maddelerde...
00:25
yazan: Beyza Sultan
1
Oğlumla birlikte burada bulunan ünite sonu testini çözüyorum. Kontrol ettiğimiz zaman çıkan sonuçlar...
04 Ocak 2020 18:08
yazan: Gülsüm
1
Kızıma öğrendiklerimizi değerlendirelim kısmını mutlaka çözdürüyorum. Çıkan yanlışlarına göre eksik...
28 Eylül 2021 15:38
yazan: Sena
1
Su dolu tepsiyi odaya koyduktan sonra odada bulunan tavanda ve duvarda tepsi içerisinde bulunan suyu...
26 Ocak 2020 10:14
yazan: Beyza Sultan
1
Sesimizin duyulmadığı geniş ve kalabalık alanlarda hoparlör, mikrofon, megafon gibi aletlerle sesimi...
16 Şubat 2020 18:59
yazan: Beyza Sultan
1
Çevremde katı olarak masa, bilgisayar ve koltuk var. Sıvı olarak su, çorba ve ayran var. Gaz olarak...
28 Eylül 2021 15:33
yazan: Sena
1
Öğrendiklerimizi değerlendirelim sayesinde kızımın konulardaki eksiklerini test etmiş oluyoruz ve on...
12 Ocak 2022 16:10
yazan: Sena
1
Evimden okula giderken başka çocuklar ve büyükler görüyorum. Trafikte olan arabaları görüyorum. Ayrı...
18 Nisan 2022 09:48
yazan: Sena
1
Kızıma geçtiği üniteyi tekrar ettikten sonra burada bulunan soruları çözdürüyorum. bu sayede konular...
09:48
yazan: Sena
1
Elektrik kesintisinden kötü etkilenmemek için evimizde ve işyerlerimizde jeneratör kullanabiliriz. A...
09:49
yazan: Sena
1
Elektrikli araçların bazıları elektrik olmasa bile çalışmaya devam eder. Bunun sebebi şarj olan bata...
09:49
yazan: Sena
1
7. üniteyi tamamladım. Konuların tekrarını yaptım ve iyice pekiştirmek içinde burada bulunan tema so...
09:49
yazan: Sena
1
Konularıma iyice çalışıp burada bulunan soruları tek başıma çözmeye çalışıyorum. Daha sonra anneme g...
15 Eylül 2021 09:44
yazan: Furkan
1
Oğlumla birlikte burada bulunan soruları çözüyoruz bu sayede eksiklerini tespit edip o konular üzeri...
17 Eylül 2021 14:17
yazan: Furkan
1
Kızıma konularını çalıştıktan sonra burada bulunan soruları çözdürüyorum. Takıldığı yerleri gelip ba...
28 Eylül 2021 14:00
yazan: Sena
1
Her maddenin tadına ve kokusuna bakamayız. Bilmediğimiz bir maddenin tadına veya kokusuna bakmadan ö...
15:28
yazan: Furkan
1
Dünyamız geoit adı verilen bir şekle sahiptir. Kutulardan basıkken ekvatordan da şişkin bir yapıya s...
09 Kasım 2022 14:32
yazan: Furkan
1
Tat ve koku alma duyularımız sanıldığının aksine birlikte uyum içinde çalışırlar. Dilimizle tadını a...
14:46
yazan: Furkan
1
Etrafımızdaki cisimleri itme veya çekme eylemleri yardımıyla hareket ettirebiliriz. İterek hareket h...
14:54
yazan: Furkan
1
İçecek ve yiyeceklerin tadına ve kokusuna bakarak onlar hakkında büyük oranda bilgi sahibi olabiliri...
14:56
yazan: Furkan
1
Gece yolculuklarında araba farlarının açılma sebebi yolun daha iyi görülmesi içindir. Ayrıca karşıda...
15:07
yazan: Furkan
1
Ses kaynağına yaklaştıkça sesi daha net duymaya başladığımız için kaynağın yerini bulmamız kolaylaşı...
15:18
yazan: Furkan
1
Günlük hayatımızda çok fazla teknolojik alet kullanıyoruz. Bunların başında telefon geliyor. Çalışma...
15:31
yazan: Furkan
1
Pillerin içinde bulunan kimyasal maddeler doğaya çok fazla zarar verir. Bunun önüne geçmek için pill...
15:43
yazan: Furkan
1
3. Sınıftan beri bu konu anlatılıyor fakat insanlar hala yalın elle kurtarılamayacağını anlayamıyor....
15:37
yazan: Furkan
2
Kıtaların etrafında onlardan daha büyük yüz ölçümüne sahip okyanuslar görürüz haritaya baktığımızda....
14:41
yazan: Furkan
4
Çevremiz bizim için çok önemli fakat biz bunu günden güne yok ediyoruz biraz daha bilinçli olarak çe...
15:24
yazan: Furkan
1
Çok güzel bir ömür boyu mutluluklar dilerim 💐🧿❤️💖...
28 Eylül 2021 13:42
yazan: Sena
1
merhaba ben 3. sınıfa gidiyorum ve bizim öğretmenimiz Anka yayınlarının çok güzel olduğunu söylüyor...
17 Eylül 2021 13:47
yazan: Furkan
1
Gözlerin sağlığı için telefona tablete ve televizyon gibi cihazlara çok uzun süreli bakmamalıyız. Bu...
14:05
yazan: Furkan
1
Dünyanın şekli dışarıdan bakıldığında yuvarlak bir izlenim uyandırır. Bu nedenle dünyamızı yumurtaya...
07 Eylül 2021 10:22
yazan: Furkan
1
Bilim tek bir anlam ifade etmesi gerektiğinden devre elemanları konusunda da sembollerin uluslararas...
21 Temmuz 2021 20:33
yazan: Furkan
1
12 Ocak 2022 16:05
yazan: Sena
1
Fen Bilimleri 3. sınıf tuna yayıncılık tüm cevaplarını paylaştığınıza çok sevindim. Bütün ödevlerimi...
05 Eylül 2019 17:39
yazan: Furkan
1
Arkadaşlarım pek fazla kitap okumuyor okuyan da hediye etmiyor.Ben okulda kitap okuyanla pek karşıla...
16 Şubat 2020 19:20
yazan: Beyza Sultan
1
Ampule giden elektrik enerjisinin artması ve azalması ampulün parlaklığını değiştiriyor. Hatta bazı...
23 Ocak 2020 18:59
yazan: Beyza Sultan
1
Soruda verilen örnek kesinlikle dünyanın yuvarlak olduğunu kanıtlar. Önce geminin direğinin ve sonra...
15 Eylül 2021 09:31
yazan: Furkan
1
Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.