Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:13 - Zülal Güneş Yazdı

Deniz Kıyılarına Neden Deniz Fenerleri Kurulmuştur?

Soru: Deniz Kıyılarına Neden Deniz Fenerleri Kurulmuştur?
Cevap: Deniz kıyılarına kurulan fenerler özellikle kaptanların tehlikeli veya sığ bölgelerden geçiş yaparken karaya oturma veya buna benzer olası kazaların önlenmesi için kurulmuş aynı zamanda gemilerin limana güvenli bir şekilde ulaşabilmesi ve kaptanların tehlikeli bölgeye yaklaştıklarında uyarılması amacıyla da kurulmuştur.

Deniz Fenerleri Neden Deniz Kıyıları İnşa Edilmiştir?

Deniz Kıyılarına Neden Deniz Fenerleri Kurulmuştur

Özellikle geceleri karanlıkta seyahat eden gemilerin herhangi bir karaya yaklaştıklarında kaptanlara deniz fenerleri haber vermektedir. Özellikle bazen denizaltı kayalıkları veya buna benzer başka tehlikeler karanlıkta kaptanlar tarafından fark edilemeyebilir ve bazı kazalara neden olabilir. Bu durumda bu kazaları önlemek için deniz fenerleri gece ve gündüz sürekli olarak yanmakta ve gemileri aynı zamanda kaptanları tehlikeye karşı uyarmaktadır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 142. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.