Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:12 - Zülal Güneş Yazdı

Doğada İnsanların Müdahalesiyle Ses Çıkaran Varlıklara Örnekler Veriniz.

Soru: Doğada İnsanların Müdahalesiyle Ses Çıkaran Varlıklara Örnekler
Cevap: Ses kaynakları doğal ses kaynakları ve yapay ses kaynakları olarak ikiye ayrılmakta ve doğada insanların müdahalesiyle ses çıkaran varlıklar yapay ses kaynakları içerisinde yer almaktadır.

Yapay Ses Kaynakları

Doğada İnsanların Müdahalesiyle Ses Çıkaran Varlıklara Örnekler Veriniz.

Araba, tren, gemi ve uçak gibi motorlu taşıtların korna sesleri, gitar davul gibi müzik aletleri, telefon-bilgisayar-televizyon gibi teknolojik aletler, alarm, kapı zili, siren ve iş makinalarının çıkardıkları tüm sesler insan müdahalesiyle oluşmaktadır.

Doğal sesler ise insan müdahalesine gerek duyulmadan ortaya çıkan seslerdir. Özellikle insanların gırtlak bölgesinde bulunan ses telleri doğal olarak çıkartılan sesler içerisinde yer almakta ve doğada bulunan diğer canlıların çıkardıkları sesler de doğal ses kaynakları içerisinde yer almaktadır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 152. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.