Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 19:48 - Zülal Güneş Yazdı

Elektriğin İcadından Önce İnsanlar, Aydınlatma, Isınma, Ulaşım, Haberleşme Ve Soğutma Gibi İhtiyaçlarını Nasıl Gideriyorlardı?

Soru: Elektriğin İcadından Önce İnsanlar, Aydınlatma, Isınma, Ulaşım, Haberleşme Ve Soğutma Gibi İhtiyaçlarını Nasıl Gideriyorlardı?
Cevap:

Elektriğin icadından önce insanlar aydınlatma için mum, çırağa, gaz lambası gibi aletler ile ışık ihtiyacını karşılamaktaydılar. Isınma ihtiyaçlarını kömür veya odun gibi yakacaklar ile, ulaşım ihtiyaçlarını at veya eşek gibi hayvanların yardımıyla, haberleşme ihtiyaçlarını ulak adı verilen kişiler ile veya mektup yazarak karşılarken soğutma için ise dağlarda açtıkları derin mağaraların serin noktalarını kullanmaktaydılar.

Elektriğin İcadından Önce İnsanlar İhtiyaçlarını Nasıl Karşılamaktaydı?

Elektriğin İcadından Önce İnsanlar, Aydınlatma, Isınma, Ulaşım, Haberleşme Ve Soğutma Gibi İhtiyaçlarını Nasıl Gideriyorlardı?

Günümüzde ise elektriğin icadı ile birlikte ısınma, aydınlanma, haberleşme, soğutma veya ulaşım için elektrikli aletler kullanmaya başlanmıştır. Elektrik ile çalışan bu aletler kişilerin hayatlarını büyük ölçüde kolaylaştırmış ve zamandan ya da iş gücünden tasarruf etmeye olanak sağlamıştır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 217. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.