Cevap Yaz
17 Kasım 2022, 23:35 - Furkan Yazdı

Elektrik Çarpmış Birini Gördüğümüzde Neler Yapmamız Gerekir?

Elektrik Çarpan Birine Ne yapılır?

Soru: Elektrik Çarpmış Birini Gördüğümüzde Neler Yapmamız Gerekir?
Cevap: Elektrik çarpmış bir kişiyi gördüğümüzde hemen elektrik enerjisini kesmemiz gerekir. Bunu kesmeden müdahale edilmemelidir. Sigorta kapatıldıktan sonra iletken bir madde kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Dolayısıyla kişiler kendini yalıtıcı maddeler ile güvene almalıdır.

Elektrik Çarpmış Birini Gördüğümüzde Neler Yapmamız Gerekir?

Bu bakımdan kemer, tahta, lastik ve lastik gibi malzemeler kullanılabilir. Böylece kazazede olay yerinden kısa süre içerisinde uzaklaştırılabilir. Bundan sonra da ilk yardım yapılmalı, elektrik çarpılan kişiye yardımcı olunmalıdır.

Bundan sonra da en kısa sürede hastaneyi aramak gerekir. Böylece gerekli önlemler doğru bir şekilde alınabilir ve kişiye yardımcı olunabilir. Ancak bunların hızlı bir şekilde yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Elektrik çarpması yaygın olarak görülebileceği için kişiler bu konuda bilinçli olmalıdır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 158. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.