Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:13 - Zülal Güneş Yazdı

Eskiden Kullanılan Işık Kaynaklarının Yerine Şimdi Hangi Işık Kaynakları Kullanılmaktadır?

Soru: Eskiden Kullanılan Işık Kaynaklarının Yerine Şimdi Hangi Işık Kaynakları Kullanılmaktadır?
Cevap: Eskiden yani elektriğin bulunmamasından önceki dönemlerde kişiler mum, lüks, gaz lambası, kandil ve meşale gibi ışık kaynaklarını kullanırken günümüzde elektriğin bulunmasıyla birlikte lamba, projektör, led lambalar, floresan lambalar veya halojen lambalar kullanılmaya başlanmıştır.

Günümüzde Kullanılan Işık Kaynakları

Eskiden Kullanılan Işık Kaynaklarının Yerine Şimdi Hangi Işık Kaynakları Kullanılmaktadır

Işık kaynakları kendi içerisinde doğal veya yapay olarak bulunmaktadır. Doğal ışık kaynakları yıldızlar, Yıldırım düşmesi, şimşek çakması, güneş, ateş böcekleri, deniz anası, mürekkep balığı, bazı mantar türleri ve denizin derinliklerinde yaşamakta olan bazı canlılar olmaktadır.

İçerisi neon gazıyla doldurulmuş olan lambalar günümüzde aydınlatma için en çok tercih edilen ışık kaynakları içerisinde yer almaktadır. Ancak lambalar yapay ışık kaynakları grubunda bulunmaktadır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 143. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.