Cevap Yaz
27 Kasım 2022, 15:06 - Furkan Yazdı

Geceleri Araçların Farlarını Yakma Nedeni Nedir?

Araçlar Niçin Gece Far Yakar?

Soru: Geceleri Araçların Farlarını Yakma Nedeni Nedir?
Cevap: Gece yolculuk yapan her araç farlarını yakar. Bu daha gece daha iyi bir şekilde görmek içindir. Zira karanlık olduğu zaman insanların gözleri büyük oranda etrafı seçemez hale gelir. Farları yakmak ışık kaynağı oluşturarak görüşe yardımcı olur.

Geceleri Araçların Farlarını Yakma Nedeni Nedir?

İnsanların karanlık bir ortamda görmesi oldukça zordur. Bu nedenle yolda nereden dönüleceği, ileride araç olup olmadığı gibi durumları fark etmek neredeyse imkansızdır. Arabalar farlarını yakarak bu duruma karşı çözüm bulur.

Gece olduğunda kısa farlar yakın mesafesinde daha iyi görme sağlar. Ancak bu çok uzağı aydınlatmadığı için ileriyi net görmeye yardımcı olmaz. Bu durumda uzun farlar kullanılarak çözüm bulunmaktadır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 88. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.