Cevap Yaz
19 Ağustos 2023, 11:06 - Furkan Yazdı

Gösteriş Yapmak İyi Bir Davranış Mıdır? Niçin?

Gösteriş Yapmak Doğru Bir Davranış Mıdır?

Soru: Gösteriş Yapmak İyi Bir Davranış Mıdır? Niçin?
Cevap: Gösteriş yapmak iyi bir davranış değildir. Zira kabalığı ve görgüsüzlüğü gösterir. Kişilerin sahip olduğu malları ya da yeteneklerini, bir başkasının adeta gözüne sokmayı betimler. Bu bakımdan cahilce bir davranıştır.

Gösteriş yapmak insanı hiçbir zaman karşısındakinin gözünde büyütmez. Aksine olan değeri de düşürür. Eğer bir arkadaşınıza sürekli gösteriş yaparsanız bir süre sonra sizden uzaklaşacak, aranızdaki bağ ortadan kalkacaktır.

Bu bakımdan gösteriş yapmak sosyal hayatta da yalnız kalmaya sebep olur. Bu bir süre sonra psikolojik sorunları da beraberinde getirir. Ayrıca gösteriş yapmayı seven insanlar, bir süre sonra egoist olur. Dolayısıyla çevresi de hızlı şekilde daralır.

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 27-28-29-30-31-32. Sayfa Cevapları ADA Yayınları

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 27. Sayfa Cevapları ADA Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.