Cevap Yaz
5 Şubat 2023, 2:11 - Zülal Güneş Yazdı

Hava, Su Ve Toprak Neden Cansızdır? Açıklayınız.

Soru: Hava, Su Ve Toprak Neden Cansızdır? Açıklayınız.
Cevap: Canlıların 7 ortak özelliği olan solunum, beslenme, üreme, hücre, hareket etme, boşaltım yapma, çevreye uyum sağlama ve büyüme ya da gelişim gösterme gibi faktörler hava, su ve toprak için geçerli olmadığından yani canlıların sahip olduğu 7 özelliğe sahip olmadıklarından dolayı cansız varlıklar olarak bilinmektedirler.

Hava, Su ve Toprağın Cansız Olma Nedeni Nedir?

Hava, Su Ve Toprak Neden Cansızdır Açıklayınız

Bir varlığın canlı olabilmesi için mutlaka 7 ortak özelliğe sahip olması gerekmektedir. Bu özelliklerden bir tanesi dahi eksik olduğunda bu varlık canlı değil cansız olarak kabul edilir.

Hava, su ve toprak maddeleri ise bu 7 özelliği barındırmadığından cansız varlık olarak kabul edilmektedir. Çünkü bu maddeler boşaltım yapmazlar, hareket etmezler, solunum yapmazlar, beslenmeler veya büyümezler.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 187. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.