Cevap Yaz
27 Kasım 2022, 15:07 - Furkan Yazdı

Her Maddenin Tadına Ve Kokusuna Bakılabilir Mi?

Her Maddeyi Tadabilir miyiz? Her Maddeyi Koklayabilir miyiz?

Soru: Her Maddenin Tadına Ve Kokusuna Bakılabilir Mi?
Cevap: Yiyecek ve içecek maddelerini tadına bakarak ayırt etmemiz mümkündür. Burnumuzla bir besin maddesinin yahut içeceğin kokusuna bakabiliriz. Aynı şekilde sertlik-yumuşaklık, esneklik-kırılganlık, pürüzlü-pürüzsüz yapısını da tadına bakarak alabiliriz.

Ancak bu konuda dikkatli olmak gerekir. He maddeyi koklamaya çalışmak, tadına bakmak oldukça tehlikelidir. Sağlık sorunlarının yanı sıra hayati tehlikelere de neden olabilir. Dolayısıyla tüketilebilen yiyecek maddeleri ve içecekler dışında dokunmamak gerekir.

Örnek olarak çamaşır suyunu ve boya maddelerini koklamaya tadına bakmaya çalışırsak ciddi sağlık sorunları yaşanabilir. Bu sadece vücuda zarar vermekle sınırlı kalmayıp aynı zamanda hayati problemlere de sebep olabilir. Dolayısıyla bu konuda büyük bir özen göstermemiz, her şeyi koklamaya, tadına bakmamaya çalışmamız gerekir.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 64. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.