Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:12 - Zülal Güneş Yazdı

İnsanlar Tarafından Yapılmayan, Yapısı Gereği Doğada Kendiliğinden Işık Yayan Işık Kaynakları Nelerdir?

Soru: İnsanlar Tarafından Yapılmayan, Yapısı Gereği Doğada Kendiliğinden Işık Yayan Işık Kaynakları Nelerdir?
Cevap: İnsanlar tarafından yapılmayan ve yapısı gereği doğada kendiliğinden bulunan ışık kaynakları doğal ışık kaynakları olarak bilinmekte ve doğal ışık kaynakları yıldızlar, güneş, ateş böcekleri, Yıldırım düşmesi, şimşek çakması, mürekkep balığı, deniz anası, denizlerin derinliklerinde yaşayan bazı canlılar ve bazı mantar türleri olarak doğada yer almaktadırlar.

Doğal Işık Kaynakları Nelerdir?

İnsanlar Tarafından Yapılmayan, Yapısı Gereği Doğada Kendiliğinden Işık Yayan Işık Kaynakları Nelerdir

Bu kaynaklar için insanların herhangi bir müdahalede bulunmasına gerek olmadan doğal olarak ışık yayarlar ve doğadaki aydınlatmayı sağlarlar. Yani insanlar olmasa da bu kaynaklar varlıklarını sürdürmeye ve dünyayı aydınlatmaya devam edeceklerdir.

İnsan yapımı olmayan bu ışık kaynakları sayesinde özellikle doğada yapay ışık kaynağı bulunmayan kişiler yollarını bulabilmekte ve bulundukları ortamlar aydınlanmış olmaktadır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 144. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.