Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:11 - Zülal Güneş Yazdı

Kaldırımdan Yürürken Yanımızdan Geçen Araçların Ses Şiddeti Nasıl Değişir?

Soru: Kaldırımdan Yürürken Yanımızdan Geçen Araçların Ses Şiddeti Nasıl Değişir?
Cevap: Araçların ses şiddeti, aracı kullanan kişilerin gaza ne kadar basıp basmadığıyla ilgili bir durum olarak değişmektedir. Kaldırımdan yürürken yanımızdan geçen aracın sürücüsü eğer gaza basar ve hızlanırsa bu durumda aracın ses şiddeti yüksek, ancak yanınızdan hafif bir şekilde gaza basarak geçerse aracın ses şiddeti düşük olacaktır.

Yürürken Geçen Araçların Seslerin Şiddedtinde Oluşan Değişimler Nelerdir?

Kaldırımdan Yürürken Yanımızdan Geçen Araçların Ses Şiddeti Nasıl Değişir

Bunun yanı sıra, araçlar ile aramızdaki mesafe ne kadar azalırsa, araçların ses şiddeti de o kadar fazla duyulur hale gelir. Bu nedenle kaldırımda yürürken yanımızdan geçen aracın ses şiddeti, tam bizim yanımızda olduğunda en yüksek şekilde çıkarken, araç yanımızdan uzaklaştıkça duyulan araç sesi yavaş yavaş azalmaya ve en sonunda duyulmamaya başlamaktadır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 165. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.