Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:11 - Zülal Güneş Yazdı

Ses Şiddetinden Hangi Alanlarda, Ne Gibi Faydalar Sağlanmaktadır?

Soru: Ses Şiddetinden Hangi Alanlarda, Ne Gibi Faydalar Sağlanmaktadır?
Cevap: Ses şiddeti uzaklardaki kişiler ile haberleşme, tehlikeli bir durum halinde bu durumu fark etme, çevremizde bulunan taşıtların veya varlıkların yaklaşık uzaklaştığını anlama veya ses kaynağını ararken sesin şiddetine göre yerini belirleme gibi konularda fayda sağlamaktadır.

Sesin Şiddeti hangi Alanlarda Fayda Sağlar?

Ses Şiddetinden Hangi Alanlarda, Ne Gibi Faydalar Sağlanmaktadır

Özellikle ses ne kadar güçlü geliyorsa ses kaynağı o kadar yakın olmakta veya ses ne kadar zayıf ve uzaktan geliyorsa ses kaynağı o kadar uzakta olmaktadır.

Özellikle gök gürültüsü sırasında çıkan ses ve sesten önceki yansıyan ışık arasındaki zaman ne kadar uzaksa bu gök gürültüsüne neden olan bulutların bulunan bölgeden uzak olduğu aynı zamanda kademeli olarak uzaklaşması halinde uzaklaştı veya kademeli olarak yaklaşması halinde bulutların yaklaştığı anlamına gelmektedir

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 157. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.