Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:14 - Zülal Güneş Yazdı

Karanlıkta Uçaklar Piste Güvenli Bir Şekilde Nasıl İnebilir?

Soru: Karanlıkta Uçaklar Piste Güvenli Bir Şekilde Nasıl İnebilir?
Cevap: Bu karanlıkta pilotların uçakları piste güvenli bir şekilde indirebilmeleri için kulede bulunan ışık ve burada pilotlara yön veren ve yardımcı olan kişiler sayesinde uçaklar rahat ve güvenli bir şekilde piste indirilebilmektedir.

Pilotlar Karanlıkta Piste Uçağı Nasıl İndirir?

Karanlıkta Uçaklar Piste Güvenli Bir Şekilde Nasıl İnebilir

Bu noktada hava araçları olan uçaklar kullanım için eğitim almış pilotlar tarafından kullanılmakta ve kendilerine yardımcı olan hostesler ile birlikte havada yol almaktadırlar.

Özellikle havadan iniş yapabilmek kara yüzeyinde gidilmesine göre çok daha zor olduğundan 1 takım yardımcı faktörler bulunmadığı takdirde uçaklar doğru şekilde ve güvenli olarak piste inmeye bilir bu durumda uçakların zemine çakılması veya iniş gerçekleştirememesi gibi önemli sorunlar ortaya çıkabilir.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 139. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.