Cevap Yaz
20 Ağustos 2023, 14:16 - Zülal Güneş Yazdı

Kelime-i Tevhit İle Kelime-i Şehadet Arasındaki Farklar

Soru: Kelime-i Tevhit İle Kelime-i Şehadet Arasındaki Farklar
Cevap:

Kelime-i Tevhit ile Kelime-i Şehadet birbirinden farklıdır. Benzerlik olarak Hz. Muhammed’in Allah’ın resulü olduğu her iki ifadede de bulunmaktadır. Kelime-i Tevhit ile Kelime-i Şehadet arasındaki farklar ise, Kelime-i Tevhit’te Allah’ın birliğine ve barlığına şahit olmak yokken, Kelime-i Şehadet’te bu durum vardır. Bir diğer fark ise Hz. Muhammed’in Allah’ın kulu ve elçisi olduğu Kelime-i Şehadet’te söylenmiş ancak Kelime-i Tevhit’te böyle bir ifade bulunmamaktadır.

Kelime-İ Tevhid ve Kelime-İ Şehadet Anlamı

Kelime-i Tevhit İle Kelime-i Şehadet Arasındaki Farklar

Kelime-i Tevhid ve Kelime-i Şehadet anlamı için ilk olarak Kelime-i Tevhid anlamı, “Allah’tan başka tanrı yoktur, Hz Muhammed Allah’ın elçisidir” şeklindedir. Kelime-i Şehadet anlamı ise “Ben şahitlik ederim ki Allah’tan başka ilah yoktur. Yine şahitlik ederim ki Hazreti Muhammed (s.a.v.) Allah’ın kulu ve Peygamberidir.” Şeklindedir.

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 38. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.