Cevap Yaz
27 Kasım 2022, 15:12 - Furkan Yazdı

Tat ve Koku Alma Arasında Nasıl Bir İlişki Olabilir?

Tat Alma ile Koku Alma Arasında Uyumlu Bir İlişki Olabilir mi?

Soru: Tat ve Koku Alma Arasında Nasıl Bir İlişki Olabilir?
Cevap: Tat ve koku alma duyuları birbirinden bağımsız bir şekilde hareket etmemektedir. Aksine uyum içinde biri ile çalışır. Bir maddenin kokusunu dilimiz alırken, burnumuz da onun kokusunu alır. Eğer bir maddenin kokusu alınamıyorsa tat da alınamamaktadır.

Tat ve Koku Alma Arasında Nasıl Bir İlişki Olabilir

Örnek olarak bir insan nezle olduğundan burnu da tıkanmıştır. Bu nedenle bir yiyeceğin kokusu alınamaz. Bu durum yiyecek, içecek ve tatlıların tam olarak tadının alınamamasına neden olur. Dolayısıyla bir şeyin tadını tam olarak almamız için sadece dilin ve ağzımızın görevini yapması gerekmez.  Burnun da görevini eksiksiz bir şekilde yapması şarttır.

Bunların ikisi birlikte sorunsuz bir şekilde çalışırsa yiyecekler daha iyi anlaşılabilir.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 35. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.