Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
12 Ekim 2019, 19:42
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1116

Trafik İşaret ve Işıklı İşaret Cihazlarının Sağladığı Yararlar Nelerdir?

Trafik İşaret ve Işıklı İşaret Cihazlarının Sağladığı Yararlar Nelerdir?

Trafik işaret ve ışıklı cihazlar trafiği denetleyen ve düzenleyen araçlardır. Bu araçlara bakarak insanlar trafikte kendi kendine bir düzen sağlayabiliyor. Örneğin çok yoğun bir kavşakta ışıklı işaret cihazı eklenerek trafikteki yaya ve araçların güvenliği kontrol altına alınmış oluyor.

Bir diğer unsur ise trafikteki tabelalar. Örneğin durak tabelasını gören bir şoförün önünde bir otobüs varsa anidan durabileceği veya sağa çekebileceği aklında bulunabilir ve takip mesafesini uzatabilir.

Bu tarz ufak bilgiler sayesinde trafikteki düzen ve güvenlik sağlanmış oluyor. Günümüzde kullanılan trafik işaret levhaları ve ışıklı işaret cihazları evrenseldir. Bugün dünyanın hangi ülkesine giderseniz gidin aynı tabelaları görürsünüz.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 52. Sayfa Cevapları CEM Ofset Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.